fbpx
Bydlíme,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Já na tom dělám, já na to makám … s Annie Sloan

… nene, to není žádná moje kámoška. Ani kolegyně. Ani šéfka. To je úplně úžasná paní, britská designérka, která kdysi hledala barvy vhodné pro její práci a nenašla nic, co by jí vyhovovalo. Proto vymyslela své vlastní, chalk paint, nebo chcete-li křídové barvy. Tyto barvy jsou univerzální, vodou ředitelné, zdravotně nezávadné.

Umožňují natírat nábytek bez základního nátěru nebo složité přípravy, protože barva přilne k téměř jakémukoli povrchu, počínaje starým dřevem, které může být voskované i lakované, po podlahy, stěny, beton, melamin, ratan, kov i sklo! Nevěříte? Tak je budete muset vyzkoušet stejně jako já.

Velice ráda měním doma starý nábytek. Kousky, které už se mi nelíbí, tak natírám, olepuji a jinak přetvářím. Je mi líto je vyhodit a tak se po dobu jejich životnosti snažím, abych z nich „vytřískala“ co nejvíce. Doposud jsem natírala hlavně akrylátovými barvami a měla jsem k nim většinou dost připomínek. Jednou z nich bylo například dlouhé schnutí natřeného povrchu.

Až jsem jednou narazila na barvy Annie Sloan Chalk Paint. Protože si ráda na věci sáhnu a podívám se zblízka, domluvila jsem si schůzku v pražském Karlíně, v úžasném OUT of OFFICETato firma je distributorem barev do naší republiky a barvy tak seženete u nich nebo u dalších dvou prodejců. Annie Sloan je totiž chytrá dáma a její barvy nemůže prodávat každý. Musí o nich něco vědět a projít školením v Oxfordu, přím pod vedením Annie Sloan. Máte tak záruku, že když přijdete nakoupit, poradí vám lidé, kteří jsou opravdoví odborníci.

V krásné prodejně OUT of OFFICE najdete celý sortiment Annie Sloan Chalk Paint, také barvy na zeď, všechny pomůcky, které budete potřebovat, ale také různé předměty k dekoraci a do interiéru. Prostor na vás dýchne úžasnou atmosférou a vy si můžete v klidu vybrat ten správný odstín pro vás. Velice ochotně vám poradí a pomůže vyškolený personál a dokonce se můžete zúčastnit worskshopů, kde si práci s barvami vyzkoušíte.

To se hodí především, pokud chcete různě patinovat a kouzlit s vosky. Dozvíte se různé vychytávky a tipy a nestane se vám tak, že byste něco při práci doma neudělali správně.

Barvy jsou vysoce krycí a můžu potvrdit, že mnohdy stačí pouze jedna vrstva nátěru. Je v nich přídavek křídy a povrch je po natření matný. Barvy při natírání nezápachají. Nemusíte je ředit, ale můžete – vodou. Když jsem plánovala natřít dvě vrstvy, tak jsem barvy lehce zředila, ve skleničce bokem. Pokud je zředíte vodou hodně, můžete je použít jako lazuru.

Na prodejně najdete spoustu předmětů, natřených barvami Annie Sloan Chalk Paint. Uvidíte, jak vypadá vámi vybraný odstín v reálu, jak vypadá když přes něj nanesete bílý, hnědý nebo černý vosk. Můžete se tak naprosto přesně rozhodnout o správné barvě a pracovním postupu.

Z OUT of OFFICE Karlín jsem si odnesla dva odstíny barev Annie Sloan Chalk Paint, bezbarvý, bílý a černý vosk a také štětce. Můj plán? Natřít postýlku pro Trepku, přebalovací pult a skříňku na věci ni. A vyřádit se v kuchyni. Natřít skříňky, šuplíky a hlavně pracovní desku. Jak se mi všechno podařilo? To vám napíšu v dalším článku.

 

 

Out Of Office Karlín

Šaldova 28, 186 00 Praha 8

www.oookarlin.cz

info@oookarlin.cz

777 713 156