fbpx
Podzim,  Polévky,  Zima

Superrychlá bramborová polévka

Ráda vařím a jím polévky. Polévka je většinou jednoduchá, ale velká paráda.

Zasytí, zahřeje a provoní celý dům. Krásně vypadá a neušpiní se s ní hromada nádobí. Není to paráda?

Když jsme byli s kamarády na horách, uvařila jsem jednu velice rychlou a výživnou. Nepotřebovala jsem ani moc surovin. Stačily brambory, cibule, mrkev, kousek másla a surovinu naprosto nečekanou. Nechce se mi to ani napsat, ale musím uznat, že mě tato surovina příjemně překvapila.

Nemám ráda vegetu. Ani podravku a nevím za jaké názvy se ještě schovává tohle divné směsové koření. Takže jsem se celkem nedůvěřivě dívala i na nové koření Natural od značky Mimiveget. Koření na kuře jsem od nich už vyzkoušela a byla jsem více než spokojená. O tom však jindy. Bohužel toto koření už neseženete 🙁

natural

Překvapila i tato směs polévkového koření, které prostě chutná jinak. Chybí v něm ta umělá, uniformní chuť podobných směsí.

A jak na mou jednoduchou, bramborovo-mrkvovou polévku?

Potřebujeme

  • brambory
  • mrkev
  • cibuli
  • kousek másla
  • koření Natural (místo něj zkuste nějakou bio vegetu)

Cibuli nakrájíme najemno. V hrnci rozpustíme kousek másla, na které cibulku osmahneme, pěkně až zesklovatí. Na cibulku přidáme oloupanou a nahrubo nastrouhanou mrkev. Opět chvíli mícháme a necháme rozvonět a velice jemně osmahnout i mrkev.

Oloupané brambory nakrájíme na kousky a přihodíme do hrnce. Přidáme koření Natural a znovu promícháme a zalijeme vodou. Kdo má po ruce vývar, samozřejmě může použít ten. Bude to ještě lepší. Vaříme do změknutí brambor.

Kdo chce, může si dochutit ještě solí i pepřem. Já jsem dělala polévku pro kupu dětí, takže nebylo potřeba a polévka byla velice dobrá.

Dobrou chuť přeje Elly.