fbpx
Grilování,  Hlavní jídla,  Oslavy,  Recepty

Recepty z Avokádo grilovačky: Hot dog a burgery se sušenými rajčaty.

Do úvodního článku o grilovačce Avokádo v redakci magazínu Žena-in.cz se mi nevešly recepty, které jsem pro tuhle akci vymyslela. A protože měly mezi čtenářkami a pozvanými blogerkami velký úspěch, musím se o ně podělit i s vámi.

Hot dog s klobásou a hořčičnou majonézou      

Hot dog se salsicciou a karamelizovanou cibulí

Klobásy naložte den předem do směsi koření a oleje.

Nejprve si připravte karamelizovanou cibuli. Cibuli oloupejte a nakrájejte na kolečka nebo měsíčky. V hrnci si rozehřejte sádlo a dejte na něj opékat cibuli. Zvolte střední teplotu, opékejte dozlatova, pak do světle hnědé barvy. Ochuťte solí a pepřem. Podle potřeby můžete přidat trochu vody.

Vyberte výborné klobásy, bagetu a připravte si hot dog podle našeho receptu

Takto připravenou cibuli můžete skladovat několik týdnů v lednici, můžete ji tedy připravit do zásoby.

Majonézu promíchejte s hořčicí.

Housky na hot dog prokrojte a opečte lehce na grilu. Klobásy opečte na grilu, pěkně dokřupava.

Prokrojenou housku namažte majonézou, vložte část karamelizované cibule, plátky okurků a klobásu. Podle chuti můžete přidat různé saláty a plátky rajčat.

Burgery se sušenými rajčaty a halloumi

Ať už máte rádi burgery s masem nebo bez…důležité je koření

Neoloupanou cuketu nakrájejte na kolečka nebo plátky. Naložte ji do směsi oleje a koření Grilovaná zeleniny. Plátky halloumi naložte do směsi Grilovaný sýr s olejem. Nechejte několik hodit marinovat.

Grilovaná cuketa je do burgeru úžasná!

Připravte si avokádový krém, kterým budete mazat housky. Avokádo rozmačkejte s žervé. Můžete přidat trochu majonézy. Ochuťte solí a pepřem. Nakonec vmíchejte několik nadrobno nakrájených naložených rajčat v oleji.

Na grilu opečte plátky cukety, sýr a řeznou stranu burgerové housky. Na spodní část opečené housky namažte avokádový krém, položte plátek salátu, grilovaný sýr halloumi. Na něj dejte kolečka cukety a pár rajčat naložených v oleji. Přiklopte horním dílem housky a podávejte.

Verze pro milovníky masa. Místo sýra halloumi dejte klasické burgery z mletého masa. Do směsi při přípravě přidejte najemno nakrájená sušená rajčata v oleji.  Vše ostatní zůstává jako u verze se sýrem halloumi.

Burgerové jednohubky, aby mohl každý ochutnat
Focení k podobným akcím patří…