fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Prázdniny jsou v plném proudu. Mám pro vás tipy na oblíbené hračky, které se dobře balí na dovolenou.

Tipy na hračky a knížky pro děti vám sem dávám moc ráda. Protože Žof je úplně boží tester. Je hravá, baví ji čtení, tvoření, a už si dokáže krásně hrát i sama. Je to pár týdnů, co jsem si zoufala, kdy to samostatné hraní přijde a už je to tady! Když si hraje, nemůžu ji přestat pozorovat. Ta fantazie! Aktuálně ji úplně přestala zajímat dětská kuchyňka, která byla jednu dobu hračka číslo jedna. Přesunuli jsme ji teď na terasu, tak tam si jí občas všimne, když jsme venku a pijeme kafe nebo pracujeme na zahradě. Ale jinak už to vidím na brzký prodej 🙂

Se stavebnicí MagnaTiles si pohraje celá rodina

Knížky. No tak to je kapitola sama pro sebe a kdybych vám začala psát, jaké knížky jsou u nás v kurzu, tak tímto tématem zaberu celý článek. Necháme si to na jindy jo? Pořád je u nás oblíbená taky Albi tužka a vlastně i další hračky, o kterých jsem vám psala v jednom vánočním článku.

Tohle baví nás obě…

Neustále tvoříme, malujeme a lepíme. Většinu pomůcek nakupujeme na SEVTu. Mají super výběr a příjemné ceny. Navíc teď Žof baví navlékat korálky. Z doby, kdy to bavilo i mě, mám spoustu šnůrek a hromady korálků, takže mám radost, že se to všechno využije.

Když píšu tenhle článek, stačí se rozhlédnout kolem mě. Abych na žádnou hračku nezapomněla. Žofinka má sice pokoj v patře, ale ten slouží pouze jako ložnice na spaní a taky jako skladiště aktuálně nepotřebných hraček. Osvědčil se nám totiž systém střídání hraček. Když mám pocit, že už ji něco nebaví jako dříve, odnesu to do pokoje a přinesu něco jiného. A hurá! Zase má nové podněty a „nové“ hračky. Nahoru jsme teď přesunuli dřevěného koleje, autíčka a cesty od Waytoplay, které vřele doporučuji do každé rodiny s dětmi. No a taky nádherný velký dřevěný domeček od Le Toy Van.

A to všechno proto, že aktuálně u nás vedou tři druhy hraček.

Domeček Barbie má Žofinka ještě po Tony

Barbie – opravdová od Matella

Vzpomínám si jako dnes, na svou sbírku „bárbín“. Originál nebyla ani jedna, protože originál byl v době mého dětství sakra drahá sranda. A já jsem už byla na panenky dost velká. Hrála jsem si s nimi ještě ve 14 🙂 Občas ji upadly nohy a ruce a vlasy měly našité jen jednou řadou vprostřed hlavy. S těmi krasavicemi od Matella neměly nic společného.

Koník je teď nejoblíbenější. Hraje melodii a kope nohama 🙂

Vyřádila jsem se až s Tony. Té jsem kupovala Barbie bez ohledu na to, jestli je chtěla nebo ne. Měla jsem z nich radost já 😀 Hrála si s nimi jak kdy, ale měla i úžasný rozkládací dům, auto, několik Kenů. Vzhledem k tomu, že se k hračkám chovala moc hezky, zabalila jsem je do krabice na půdu a nechala je tam pro vnoučata. Haha. Jak je teď ráda stahuji z půdy dolů a užívám si Žofinčino nadšení. Miluje je!!! A já se těším, jak budeme rozšiřovat naši sbírku. Je super, že i když jsou některé panenky staré deset let, tak jsou jako nové.

Nově jsme do sbírky pořídili Barbie Duhovou mořskou pannu, které se mění barva ocasu a vlasů, podle toho jestli ji namočíte do horké nebo studené vody. Právě o ni probíhá soutěž na mém instagramovém profilu. Velká zábava na každý večer do vany, ale také do bazénu, kde je celkem chladná voda a když pak mořskou pannu vyndáte ven na rozpálenou dlažbu a posvítí na ni sluníčko, změní barvu, stejně jako v teplé vodě.

Druhá novinka v Barbie sbírce je princezna s koněm, který dělá světelné efekty a zvuky. Další obrovské nadšení a tím se pomalu dostávám k další hračce, kterou teď balím i na dovolenou. Proč se k ní dostávám přes Barbie s koněm? Protože Žofinka s tatínkem objevili obrovskou zábavu. Z magnetické stavebnice MagnaTiles postaví koníkovi těsnou stáj a potom ho zapnou. A co udělá koník? Ze stáje se vykope ven 😀

MagnaTiles pro malé i velké

Jenže MagnaTiles je naprostá pecka nejen na stáje pro koně 🙂 Když nám stavebnice dorazila domů, vrhli jsme se na ni všichni. I velké děti, pan Božský a samozřejmě Žof. Díky magnetům na bocích mnoha geometrických tvarů, vytvoříte neskutečné stavby. Domečky, věže, různé 3D útvary. Děti si nejen hrají, ale také postupně pochopí základy geometrie. Pepíno, který studuje třetím rokem stavárnu, je při hře s touhle stavebnicí naprosto ve svém světě. Takové hračky pro celou rodinu mě moc, moc baví.

Žofinka má stavebnici MagnaTiles teď už vlastně pořád otevřenou a buď vysypanou na koberci nebo z ní má něco postaveného. Existuje několik různých variant, takže je super, že můžete dětem pořídit nějaké základní balení a potom postupně přikupovat.

Buď ze stavebnice tvoří domečky, stáj pro koně, jak jsem napsala výš nebo aktuálně je nejoblíbenější hra na bludiště, které postaví a malé zvířátka z něj pak hledají cestu ven.

Drobná zvířátka, petšopáci a poníci

A přes stavebnici se dostávám k další stálici mezi hračkami. Jsou to Littles Pet Shop, My Little Ponny a nově taky malinkaté figurky Hatchimals. Ve vajíčkách najdete buď malou vílu Pixie nebo roztomilá zvířátka. Dám vám tip. Kupuju je vždycky v Dráčiku, kde jsou rozhodně nejlevnější ze všech hračkáren. A právě tyhle drobná zvířátka se výborně balí na dovolenou. Do batůžku se Žofince vejde celý zvěřinec. Jen je vždycky před odjezdem spočítám, ať dovezeme domů zase všechny.

Pozor. Tenhle ptáček si pořád hraje na schovávanou a věčně ho někde hledáme 🙂

K batůžku s havětí přibalím letos na dovolenou krabici MagnaTiles. Protože ta je malá a skladná a vím, že se tím Žof po večerech nebo v případě ošklivého počasí zabaví. Jedna až dvě Barbie taky nezaberou moc místa a rozhodně beru Kouzelnou Albi tužku a pár knížek. A taky knížky na čtení. Aktuálně čteme Ferdu Mravence, tak se s námi podívá do Litvy.

Co vozíte dětem na dovolenou vy? Máte pro nás nějaký další tip?