fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Vánoční tipy pro ty nejmenší holky i kluky

Nabídka hraček na našem trhu je naprosto nekonečná. S čím si hráli Pepíno a Tony, když byli někde okolo druhého roku, si přesně nepamatuju. U Pepína jednoznačně vedlo Lego Duplo a u Tony plastová kuchyňka Tefal. Lego Duplo jsme kupovali poměrně intenzivně, takže Žofinka teď má hromady kostiček, panáčků, aut, zvířat. Všechno co ke svému hraní potřebuje.

Když je vaše dítě tím prvním v řadě a nemá po kom hračky dědit, tak rozhodně doporučuji do Lega investovat. Jsou to kvalitní hračky, se kterými si budou hrát ještě děti vašich dětí. My samozřejmě Žofince budeme ještě dokupovat postupně nějaké novinky. Po čem toužíme, protože Žof miluje vlaky všeho druhu, je nákladní vlak na baterky, který se dá ovládat z aplikace (takové blbosti mě dost baví).

Co už mám pro Žof objednáno a těším se, až to dojde, je dřevěná farma s lidmi a zvířaty. Mám k ní osobní vztah, protože tuhle hračku jsem milovala ve školce. Měli jsme úplně stejnou a překvapilo mě, že se pořád vyrábí. Objednala jsem ji přímo u výrobce, u pana Kubů z Orlických hor. Jeho nabídku najdete na eshopu Dřevěné hračky a já jsem z ní nadšená. Poctivá práce, kvalitní dřevo, velký výběr.

Farmy už jsou bohužel pro letošní rok vyprodané. I tak tady najdete pro vaše dítě krásný dárek.

Milovala jsem ve školce nejvíce ty malé kotce pro králíky, mini kuřátka a slona 😀

Vůbec mi přijde, že často do dárků pro naše děti promítáme naše tajná dětská přání nebo to, co se líbí nám. Jak taky jinak, malé děti nám úplně přesně neřeknou, po čem touží. My můžeme jen odpozorovat s čím si rády hrají, co se jim líbí třeba na návštěvě u kamarádů.

Třeba domeček pro panenky. Ten dostala Žof k druhým narozeninám, ale vám se možná bude hodit jako vánoční tip. Složili jsme se na něj celá rodina. Chtěla jsem domek dřevěný, krásný a kvalitní. Snad největší výběr, který jsem našla, měl eshop Dvě děti. Jsem asi divná, ale vždycky mě potěší, když zjistím, že prodejce nebo výrobce funguje nedaleko ode mě. A to platí i u tohoto obchodu, který byste měli znát, pokud máte doma mrňata. Takový výběr hraček!! No nádhera. Mrkněte na domečky pro panenky všech možných značek.

Já jsem měla jasno hned jak jsem do eshopu vplula. Chtěla jsem domeček britské rodinné firmy Le Toy Van. Máme od nich celkem dost hraček. Hračky jsou trochu dražší, ale kvalitní, mají nádherné barvy a jsou skvěle zpracované.

U nás zvítězil domeček Sophia, protože se mi líbily i jemné barvy, kterými je vymalovaný. Okenice, okna, otevírací střecha, detaily v domečku, sundavací schodiště. Prostě dokonalý sen každé holčičky (ehm, maminky?) Domeček dorazí rozložený, složit ho je otázkou chvilky.

Nábytek pro panenky si potom vyberete zvlášť. Některé domečky jsou už zařízené. Sophia se dodává prázdná a tak jsem se pak vyřádila ve výběru pokojíčků. Panenky do domečku už jsme měli doma, používáme do něj malé Evi, které koupíte v každém hračkářství. Navíc v něm bydlí poníci a petshopáci, kterých má Žof hromadu po Tony.

Kromě toho, že si Žof hraje ráda s panenkama a domečkem, tak miluje auta, dráhy a vláčky, jak jsem psala na začátku článku. Má tři kufříky angličáků po Pepínovi (víte, jak my ušetříme za ty hračky?) a dvě velké plastové krabice z Ikea (ty největší průhledné), plné dřevěných kolejí, domečků a vláčků. Pořídili jsme jí k tomu vláček na baterky z Lidlu.

A celé tohle mega město jsme doplnili plastovými ohebnými cestami Waytoplay. Nápad za všechny prachy. Cesty, které ušpiníte na písku a omyjete. Cesty, kterými ozdobíte vanu, když se dítě koupe. A usušíte. Cesty můžou vést přes houpací prkna, pod dřevěnými mosty, přes celý pokoj. Jsou pevné, velice dobře se skládají a hra s nimi je naprosto boží.

Když jsme u těch houpacích prken, máme doma jedno od Houpee, i s polštářkem a ozdobným gravírováním. Kromě houpání, přelézání a jiných gymnastických a akrobatických kejklí, slouží právě jako super most.

Líbí se mi inspirace přímo od Houpee, co s prknem všechno můžete dělat…

Hračky, které se nám osvědčily od Žofčina narození, jsou ty od holandské značky Little Dutch. Najdete je také v eshopu VivaKids (takže můžete nakoupit společně s flexibilní dráhou). Osvědčilo se nám všechno, co máme doma. Takže vybírejte a sáhněte po tom, co se bude líbit vašemu dítku. Mám moc ráda jejich krásné tlumené barvy a nápady.

Must have každého dítka maminky, která má ráda kávu, je dokonalý kávovar na kapsle. Žof vaří kávu pořád!

Ona kuchyňka vůbec byla super nápad na dárek. Žof ji dostala vloni k Vánocům, takže měla rok a 4 měsíce a hrála si s ní (nebo u ní) od začátku. Dneska v ní vaří jako divá a milují ji všechny děti, které k nám přijdou na návštěvu.

Vybírala jsem dlouho a nakonec zvítězil kuchyňka Lidl. Líbila se mi moc, jen mi vadily barevné obrázky na zadní stěně kuchyňky. Tak jsme je při montování kuchyňky přelepili tabulovou folií. Po roce intenzivního používání můžu říct, že je bez jediné vady. Všechno drží, všechno funguje, plotýnky svítí, digestoř vrčí. Doporučuji opravdu všem. I cena je příznivá, na tu kvalitu.

Hodně jsem přemýšlela jak uskladnit různé dřevěné a látkové potraviny, kuchyňské pomůcky a další nezbytnosti, které ke každé kuchyni patří. Nakonec jsem si vybrala dřevěné bedničky z eshopu Čisté dřevo, které vypadají parádně. Z televizního stolku, který jsme koupili v Ikea jsme udělali kuchyňskou skříňku a hotovo.

Mám v plánu ještě pořídit batůžek, který se hodí k panence Rozárce a ke kočárku. Little Dutch totiž ladí všechno se vším.

Krásný výběr kvalitních hraček najdete také na eshopu Bino. Líbí se mi tady třeba celá kolekce hraček s Krtečkem, který je u nás doma moc oblíbený.

Hračka, která u nás existuje asi ve třech provedeních a nikdy se neomrzela, jsou kroužky, které dítko nasazuje na tyčku. Různé barvy, různé velikosti, pořád stejný princip. Žof toto bavilo fakt neskutečně a tak to zase doporučujeme dál. Aktuálně máme doma tyhle tři. Jeden z nich právě z Bino hraček.

Další z hraček, které u nás nebudou pod stromečkem určitě chybět, jsou nejrůznější hry, skládačky a podobné dárky. Řeknu vám, co je u nás doma aktuálně nejoblíbenější. A už teda pár měsíců.

Je to hra, kterou jsme dostali od Janičky Solničky, Najdi maminku. Spojujete mláďata a maminky. Je tam jedna malá chybka. Lvíče tam má tatínka. A dost mě těší, že to Žof poznala 😀

Druhá hra je mé oblíbené Djeco, Loto.

A ještě jedna hračka od značky Djeco má u nás obrovský úspěch. Jsou to tyhle domečky a zvířátka, která v nich bydlí. Doporučuju pro větší i menší děti. Tohle u nás frčí už přes půl roku a pořád to baví.

Tak asi konec, co říkáte…už tady máte tipů více než dost a je možné, že si ještě na něco vzpomenu a bude pokračování 😀

Většina tipů v článku není spolupráce 🙂 Spousta hraček jsou dárky od kamarádů a příbuzných. Děkujeme a těšte se na Vánoce!