fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Jižní Morava: Krásná noc v sudu na vinici

Objevili jsme ráj na zemi. V Klentnici na jižní Moravě.

DSC_8118 (1)

Klentnice je krásná malá vesnička kousek od Mikulova. Najdete zde mnoho menších i větších vinařů, s nadsázkou se dá říct, že u každého domu najdete ceduli o prodeji vína. My jsme tady ale objevili vinařství, do kterého jsme se zamilovali. Vínům nerozumíme, nejsme žádní odborníci. Jen nám prostě chutná. A víno od Romany a Radima nám chutná moc.

DSC_8086

Kromě dobrého vína najdete ve Vinařství pod Hradem opravdu přátelskou atmosféru. To, že jde o rodinné vinařství, není pod Hradem žádný marketingový tah. Tak to prostě je. Nejen že Radim z vinařského kraje pochází a mezi vinaři vyrůstal. Ale rodinné i v tom smyslu, že se zde budete cítit jako doma. Majitelé jsou totiž velice milí a přátelští.

DSC_8085

V krásné sklepě rodinného domu najdete tu pravou atmosféru, kterou od vinného sklípku čekáte. Pořádají se zde degustace pro větší i menší skupiny.

DSC_8151

Můžete si vybrat z jednoduché degustace s lehkým občerstvením, ale vyjímkou nejsou ani velké akce při kterých se griluje maso a víno teče proudem. Bližší informace najdete na webu.

Radimovo povídání o víně je velice zajímavé a když jeho i Romanu chvíli posloucháte, tak cítíte, že svým vinařstvím opravdu žijí a že je práce na něm moc baví. Protože jim jde o kvalitu vína, dbají na šetrný způsob zpracování hroznů. Hrozen se musí jen jemně narušit, lisuje se pneumatickým lisem tak, aby se nenarušily pecky.

DSC_8111

Kvalitu vína ale nezajišťuje jen kvalitní zpracování. Ale třeba i to, že pod Hradem víno pěstují pouze na jeden tažeň, laicky bych řekla asi na jednu větev. Úroda je tak sice menší, ale hrozny jsou mnohem kvalitnější. Jeden tažeň tak urodí asi 1 a 1,5 kg hroznů, což vystačí asi na jednu lahev vína.

DSC_8150

Zajímavostí a kouzelným lákadlem je nová možnost přespání. Od května zde můžete nocovat přímo na vinici a to v krásných dřevěných sudech.

DSC_8123

Za 1000 Kč, které za jeden sud na noc zaplatíte, dostanete kromě voňavých a nadýchaných peřinek, také čisté ručníky, lahev vína a drobné občerstvení. Pro romantický večer na vinici ideální kombinace. Sprchy i toalety najdete v budově vinařství, pohotovostní noční toaleta je v dřevěné chatce přímo u sudů.

DSC_8165

Víte co vás čeká ráno? Nádherné probuzení s výhledem na nádrž Nové Mlýny.

DSC_8168

 

Vinařství pod Hradem je rodinné vinařství zaměřené na terroir vína za Pálavy a okolí.

Vinařství pod Hradem se zaměřuje na výrobu přívlastkových, zejména bílých vín. V sortimentu najdete ale i vynikající rosé a klarety, či lahodná červená vína, nově také sekt vyráběný klasickou metodou zráním v láhvi. Při pěstování klade důraz na kvalitu hroznů a šetrný přístup.

K výrobě vína používá ty nejmodernější technologie. Vína zrají dubových sudech i v nerezových tancích a pro doškolení některých odrůd se používají sudy barrique. Vinařství se nachází v Klentnici, nejvýše položené vinařské obci na Pálavě a kromě skvělého vína svým návštěvníkům nabízí i romantické ubytování v sudech přímo ve vinici a jedinečný výhled na Pálavské hrady a okolí.

Už myslíte na Vánoce? Vinařství pod Hradem pro své zákazníky připravilo kolekci vín v dárkovém balení.

darkova-bedynka

Bližší informace o vínech, degustacích a akcích najdete na www.vinarstvipodhradem.cz