fbpx
Hlavní jídla,  Recepty

Pečená mrkev s volím okem, tofu a avokádem

Letos se nám na zahradě urodila barevná mrkev. Jsem z ní nadšená a tohle je věc, za kterou fakt díky korona šílení. Že byl čas na zahradničení a malí otroci byli doma, místo ve škole a mohli jsme je zapojit. Nejsou totiž líní a pomáhají nám moc rádi. Tony si vyloženě užívala tvorbu záhonků.

Objednaly jsme různé druhy mrkve, ředkvičky, černý kořen, petržel. To vše na Culina Botanica. Petržel jediná nevylezla, zbytek se urodil perfektně. Já jsem nadšená hlavně z mrkví. Chodím na ně několikrát do týdne a příští rok mrkvové záhony ještě rozšířím.

Dnešní jídlo můžete podávat jako brunch, oběd nebo večeři. Záleží na vaší chuti. Mě chutná moc a i když mám maso moc ráda, tak v tomhle receptu mi vůbec nechybí.

Vyjímečně přináším rozpis na 2 porce, protože jsme na tohle jídlo byli s panem Božským sami doma, ale není problém si ho vynásobit podle počtu strávníků.

Na 2 porce budete potřebovat

Celé mrkve naskládejte do pekáčku. Ochuťte solí a čerstvě mletým červeným pepřem. Kolem poházejte stroužky česneku. Neloupané! Můžete přidat i čerstvé bylinky – skvělý bude libeček, petržel… Zakryjte víkem.

Dejte péct do trouby vyhřáté na 150 °C. Pečte asi půl hodiny. Odklopte víko, poklaďte mrkev plátky másla, opět zavřete a dopečte doměkka.

Mezitím, co se peče mrkev, uvařte si quinou, podle návodu na obalu. My jsme použili červenou quinou, může to však být i bílá. Mám ráda značku Menu Gold, kde je skvělý poměr cena a kvalita.

Vejce můžete uvařit na tvrdo, na hniličko, udělat sázené nebo pošírované vejce. To záleží na vaší chuti.

Tofu nakrájejte na kostičky a opečte na suché teflonové pánvi. Avokádo rozkrojte napůl, oloupejte, vyndejte pecku a nakrájejte na plátky. Cherry rajčata překrojte na poloviny.

Na talíři vše zkombinujte. Každý talíř bude mít hromádku quinoi, pečené mrkve, polovinu avokáda, polovinu opečeného tofu, jedno vajíčko (klidně i dvě, máte-li je rádi) a cherry rajčata. Rozdělte také pečené česneky.

Vše lehce posypejte čerstvě mletým pepřem a maldonskou solí.

Dobrou chuť přeje Elly.