fbpx
Testování

Ochutnali jste Nespresso Master Origin?

Káva Nespresso patří už několik let mezi moje velké radosti. Miluji její chuť a určitě už jsem tady psala, že právě díky téhle kávě se můj muž naučil pít kávu. Do té doby, než jsme si pořídili Nespresso, tak si dal jednu kávu za měsíc. Teď vypije minimálně jednu denně.
Když se na webu Nespresso objeví nová limitovaná edice nebo jakákoliv jiná novinka, tak se nemůžeme dočkat až ji vyzkoušíme. Nejinak to bylo i s novou řadou káv Master Origin. Nespresso našlo ty nejlepší pěstitele kávy po celé zemi. Takové, kteří pěstují kávu v souladu s přírodou. Potom spojili své síly s odborníky Nespresso a vzniklo těchto pět úžasných novinek.

Master Origin Colombia

Chuť kávových třešní z kolumbijský oblastí se stane ještě intenzivnější, pokud se třešně nechají zrát déle, než jsou zdejší farmáři zvyklí. Ale když důvěřují odborníkům z Nespresso, vznikne tahle skvělá káva s vyváženou kyselostí a ovocnými tóny červeného vína.

Master Origin Etiopia

Právě v Etiopii kávu před staletími objevili. A celá staletí tady svou kávovou dovednost předávají dalším generacím. Myslíte, že to je na šálku kávy Master Origin Etiopia znát? Samozřejmě. Právě tahle káva patří k jedné z mých nejoblíbenějších Master Origin. Arabica se tady zpracovává suchou metodou, o které si můžete více přečíst tady.  Výsledkem je káva, která má silné aroma, lehce květinové, ale také divoké.

Master Origin Indonesia

Za vlhka loupaná Arabica se rodí na indonéském ostrově Sumatra. Tahle silnější káva vyhovuje mému manželovi. Je obohacená o tóny sušeného tabáku a tropické vůně. Už když zvolna natéká do hrníčku, tak se její vůně krásně line po celé kuchyni.

Master Origin India

Způsob zpracování kávy Master Origin India mi přijde velice zajímavý.  Výsledkem je silná, dřevitá a kořeněná káva.

Master Origin Nicaragua

Na závěr jsem si nechala svou nejoblíbenější kávu z kolekce Master Origin. Přirostla mi k srdci hned na první ochutnání, kdy jsem si uvařila všech pět novinek a ochutnávala. Pak nemám mít vysoký tlak 🙂 Na webu Nespresso o této kávě píší, že je sladká a harmonická. Nejsem kávový odborník, jen milovník, takže bych to nepopsala lépe. Já bych řekla, že je káva jemná a neskutečně příjemně voňavá. Do kávy si nedávám cukr, ale jen trochu mléka a s ním mi Nicaragua chutná ještě více.
Ochutnali jste už některou kávu z kolekce Master Origin? Která vám chutná nejvíce? Všechny kávy Master Origin, ale i jiné, včetně perfektních kávovarů najdete na webu Nespresso. #spoluprace