fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

První ročník Datart EXPO bavil celou naši rodinu

O víkendu jsme se s našimi třemi dětmi vypravili na první velký výlet od toho, co se narodila Žof. Naším cílem bylo Brno. Vyjížděli jsme celkem pozdě, ráno byla ještě zastávka s Tony na fotbalovém zápase, ale po krásné výhře jsme mohli pokračovat dál.
Těšíme se…
Na brněnské výstaviště jsme dorazili okolo půl jedné. S parkováním nebyl naštěstí problém, Žof v autě krásně spinkala (jako vždycky) a ve spánku pokračovala také cestou do pavilonu P. Tady nás čekal náš první cíl. První ze dvou. Veletrh elektroniky Datart EXPO – Spouštíme budoucnost.
Jsme tady, jdeme na to 🙂
Těšili jsme se moc. Všichni. Každý z nás na to svoje. Jen Žof to asi bylo jedno 🙂 Ta byla spoko, že byla s námi a vozila se v kočárku. To ji totiž baví. V hale jsem měla trochu strach, jak to zvládne, protože všude světla, hluk, hudba, mikrofony. Ale budete se divit, dokonce se prospala. A když nespala, jak jsme jí mírně naklonili náš Joolz a byla neskutečně spokojená, že se může rozhlížet.
Žofa objevitelka, zvědavá malá slečna.
Přiznám se, že když jsme vešli do haly, myslela jsem si, že za hodinku si všechno projdeme a půjdeme na bod programu číslo dvě. Do haly H na Muchovu Slovanskou epopej. Velice brzy mi však bylo jasné, že se mýlím a že tohle bude výlet na celý den. Zasekli jsme se hned u prvního stánku. Už téměř rok jsem velice spokojená se svým telefonem Honor 9. Hlavně mě moc baví fotky, jaké dělá. Náš Pepíno se teď chystá na koupi nového telefonu a uvažuje o jeho nástupci, Honor 10.
Tony Honor taky zaujal, i když má v kapse své vysněné „jabko“.
Stánek Honor byl kousek od vstupu do haly a tak si Pepíno nechal telefon od milých slečen hned pořádně ukázat a vysvětlit. Pomohlo mu to, aby se ujistil, že tenhle telefon bude super volba.
Pepíno se u stánku Honor zúčastnil také soutěže.
Hned vedle to opravdu žilo. Herní zóna, kde si mohly děti vyzkoušet různé hry, virtuální realitu a podobné lákadla pro juniory. Probíhaly tady soutěže v počítačových hrách, borci byli obložení energy nápoji a pařili jak o život.
Kdo bude mistr hry FORTNITE?
Tony za volantem…
Pepíno za volantem…
…a nakonec neodolal ani tatínek.
Pepína hodně zajímala virtuální realita. Takže si samozřejmě nemohl nechat ujít její vyzkoušení.
Z virtuální reality jsme byli nadšení.
Na velkém pódiu probíhal zajímavý doprovodný program.
Koncerty a show na pódiu.
Tatínka a vlastně nás všechny nalákal veletrh na koupi nové televize. Myslím, že máme vybráno. Ambilight – podsvícené televize Philips, u nás zabodovaly nejvíce. Tohle byl vlastně jeden z největších přínosů celé akce. Člověk si mohl osahat a vyzkoušet cokoliv, co má v plánu koupit. Navíc v každém stánku byli odborníci, kteří velice ochotně poradili.
Jak pěkně ladíme, že? 🙂
Co zajímalo nejvíce mě? Pochopitelně všechno, co se motalo kolem kuchyní. Spotřebiče velké i malé, cooking show a nejrůznější vychytávky. Naše zážitky nejlépe shrnou fotky, které jsme na Datart EXPO pořídili.
Nemohla jsem vynechat stánek české značky MORA, se kterou spolupracuji
S Bohyní Lenkou jsme vyzkoušely kafe a mašinu od Siemens, která umí do mléčné pěny namalovat jakoukoliv fotku.
A Pepíno nás potom vypil 🙂
Samo, že si to musely zkusit i holky. Tony & Žof. Big Sis & Little Sis
U Candy byl zaparkovaný Božský kopeček. Fakt božská zmrzlina a stylové zmrzlinářské auto.
Děti si užívaly zmrzlinu a také cooking show u Candy stánku
Emanuel Ridi, na toho se těšili snad všichni
U mého oblíbeného (na každé akci) stánku DeLonghi jsme si dali úžasnou kávu a soutěžili o kávovar. 
Zamilovala jsem se do retro spotřebičů ETA Storio
Děti si vyzkoušely humanoidního robota
A nemohla jsem vynechat ani své milované Nespresso
Co mě ještě bavilo na Datart EXPO? Setkání s mnoha kamarády, které jsme na tuhle akci nalákali. Potkali jsme se tady s lidmi, které jsme třeba několik let neviděli, ale i s takovými, se kterými se vídáme často. Takže část doby strávené na veletrhu jsme také proklábosili. Ochutnali jsme výborná jídla (díky Electrolux foodtruck) , u LG jsme vyhráli plyšového medvěda pro Žof a celkově si užili perfektní den. Příští rok už se těšíme na další ročník a možná se se mnou potkáte na některém ze stánků. Necháme se překvapit 🙂
Elly