fbpx
Testování

Novinky v mé kosmetické tašce: Klorane a sedmikrásky

 

Miluju možnost testování kosmetiky, kterou mám díky své práci v magazínu pro ženy Žena-in.cz. Díky tomu objevím značky, o kterých jsem neměla ani tušení a vyzkouším produkty, které bych jinak třeba ani neobjevila. A velice často se stane, že pak zůstanou v mé kosmetice nadlouho. Díky tipům naší redakce jsem si tak naposledy zamilovala sedmikráskovou limitku od značky Manufaktura.

Značka Manufaktura patří zrovna mezi ty, které znám už dlouho. Mám své oblíbené produkty, které si zde kupuji a ráda zkouším různé jejich limitované edice. U některých mě vyloženě mrzí, že jsou k dostání jen na krátkou dobu a potom už ne.

Když jsem si přečetla jak holky u nás v redakci testovaly sedmikráskové produkty Manufaktura, musela jsem hned vyrazit na nákup 🙂 Zrovna jsem totiž vypotřebovala posledních pár kapek očního odličovače, takže vyzkoušet sedmikrásku se vyloženě nabízelo. Přibrala jsem si k ní hned i jemné odličovací mléko.

Odličovací mléka mám moc ráda. Na odlíčení celého obličeje snad nejraději. Nemám ráda různé čistící přípravky, které musím po obličeji mydlit spolu s vodou. Tohle odličovací mléko s vůní sedmikrásky, mandlovým olejem, vitamínem E a panthenolem je perfektní! Vyhovuje mi na 100% a  musím si pořídit ještě další do zásoby, než bude zase po limitce 🙂

Na oči jsem zvyklá používat olejové odličovače. Mám pocit, že mi jak pěkně odlíčí stíny i řasenku, tak po nich zůstává moc příjemná pleť. Sedmikráska od Manufaktury přesně tohle splňuje. A neskutečně mě baví její vůně. Ta je jemná a moc příjemná. Olejová odličovací emulze je určená na celý obličej, nejen na oči. Ale já ji používám pouze na oči. Na obličej odličovací mléko.

S oběma produkty jsem velice spokojená, jako vlastně se vším od značky Manufaktura.

Dalším testováním, pro mě tentokrát velkým objevem, byla kosmetika KLORANE. Jde o francouzskou značku, která je na trhu už více než 50 let. Sympatické na ní je, že jde o 100% přírodní kosmetiku. Na testování produktů s bio máslem cupuaçu jsem proto byla moc zvědavá, protože francouzské věci mám moc ráda 🙂 A přírodní kosmetiku čím dál raději…

Hlavní ingrediencí je už zmiňované bio máslo cupuaçu. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny s dvojím účinkem na kůži: výživou a hydratací. Máslo se získává z plodu amazonského stromu, název pochází z indiánského jazyka Tupi. „CUPU“ znamená „podobající se kakau“ a „UAÇU“ znamená „velký“. Místní obyvatelé od nepaměti sklízí jeho plody, ze kterých získávají vysoce vyživující máslo pro pokožku. Při zkoumání tohoto plodu botanici zjistili, že jeho vyživující schopnost je 1,5x VYŠŠÍ než u proslulého bambuckého másla (karité).  KLORANE tuto aktivní látku, pěstovanou biologickým zemědělstvím podle ekologicky zodpovědných postupů, využívá pro svou smyslnou řadu přípravků péče o tělo.

Přípravky s máslem cupuaçu  nabízí KLORANE s různou parfemací. Já mám doma květy cupuaçu. A voní překrásně. Velice čistě a jemně. Po použití sprchového gelu je kůže krásně jemná a vůbec není suchá. A se suchou kůží mám teď v těhotenství celkem problémy. Na sprchovém gelu se mi moc líbí, že je hodně hustý a ke krásnému napěnění stačí opravdu malá troška.

Kolekce KVĚTY CUPUAÇU má nejvyšší koncentraci bio másla cupuaçu. Má jemnou a relaxační parfemaci s nótami frézie a vůní čerstvě vypraného prádla přinášející zklidnění. Tato řada je vhodná pro suchou i velmi suchou kůži. V kolekci najdete intenzivně vyživující tělové mléko a sprchový gel.

Z tělového krému KLORANE KVĚTY CUPUAÇU jsem naprosto nadšená. Má velice příjemnou texturu a jemnou, nevtíravou vůni. Po namazání kůže se okamžitě vsákne, takže nezůstává žádný mastný film. Co však zůstává dlouho, je příjemná čistá vůně a hladká jemná hydratovaná pokožka.

Kosmetika KLORANE mi po vyzkoušení přirostla k srdci. Při procházení jejich webu jsem objevila i KLORANE řadu pro miminka. Máte s ní někdo zkušenosti?

A na závěr ještě zajímavý tip, jak se v létě chránit před sluncem. Objevila jsem, opět francouzskou, dermokosmetickou značka EAU THERMALE AVENE. Její sluneční péče v oranžových obalech obsahují pouze 4 sluneční filtry, nejsou rozpustné ve vodě, neobsahují silikony, díky čemuž mají lepší biologickou odbouratelnost a respektují oceán.

Doporučuji vyzkoušet, ať na dovolené u moře (která nás letos nečeká) nebo na zahradě u bazénu. I opalovat se dá s rozumem a bez zdravotních následků.

Krásné léto přeje Elly.