fbpx
Testování

Nespresso a božské sváteční limitky ze severu

Tradiční každoroční těšení. Když Nespresso vypustí v tom čas před předvánočním své limitky, je to pro mě znamení, že Vánoce jsou za dveřmi. Ještě se mi nestalo, že by mě sváteční limitovaná edice nenadchla. Stejné to bylo i letos. Dělám to každý rok stejně. Ochutnám každou z limitek a pak se rozhodnu, kterých si objednám více.

I letos jsem se těšila na testovací zásilku z Nepressa a byla zvědavá na každou ze tří káv Variations Nordic. A už dopředu jsem věděla, že se nejvíce těším na kávu Almond cake. Inspirací pro tuto kávu byl norský dezert Kvæfjordkake. Ten já prostě miluju! Od té doby, co ho upekla bohyně Lenka, když jsme k nim přijeli na návštěvu. 

V dezertu Kvæfjordkake se dokonale doplňuje šlehačka s vanilkovém krémem, křupavá krusta z bílkového sněhu a mandlí, nadýchaný piškot. I tyhle tóny najdete v kávě Almond cake od Nespressa. (poznámka: když jsem dopsala sem a vložila fotku, musela jsem si jít jednu limitku Almond cake uvařit).

Základem kávy Almond Cake je oblíbená káva Livanto. Tahle káva chutnala každému, kdo se u nás doma otočil a komu jsem kávu uvařila.

Další z limitované edice stojí opět na kávě Livanto. Káva Cloudberry Flavoured, kterou inspiroval ostružiník moruška, který roste v chladné arktické tundře. Tahle káva má výraznou ovocnou vůní, která vás až překvapí. Už když káva vtékala do hrnku, tak mě napadlo, že je to nejvýrazněji ovocná vůně Nespresso, kterou jsem zatím vyzkoušela. Za mě teda super. A objednala jsem si hned další.

Ale bez mučení přiznám, že tahle káva občas někomu z mých hostů nesedne. Mě baví jak je svěží a voňavá. Vařím si ji s chutí hlavně po ránu. Jsem ráda, že jsi si ji nakoupila do zásoby, až bude vyprodaná.

Poslední z Variations Nordic, kterou vám chci představit, je „obyčejná“ Nordic Black. Samozřejmě, že obyčejná ve skutečnosti není. Jen jí chybí netradiční tóny norského dezertu a morušky. Jsem milovník káv velikosti lungo a tím si získala káva Black mé sympatie. Je vytvořená tak, aby chutnala skvěle samotná, černá, bez mléka. Ale nebojte se, funguje skvěle i s mlékem.

Každou z káv z limitky Variations Nordic koupíte v balení po 10 kapslích. Můžete si však vybrat i výběr kapslí po 30, 50, 100 nebo 150 kusech.

Za naši kávovou rodinu (ano, i Tony už začíná být kávový maniak) – tahle limitka se povedla!