fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Na výlet. Za humna, do ZOO, na kopec, k rybníku, do Litvy :-)

Vypadá to, že se nám všechno začíná vracet do starých kolejí. A my už můžeme vyrazit do Alp, k moři, na hrad, koncert, festival. Ne všude neomezeně, ale to neznamená, že budeme propadat panice, špačkovat a sedět doma na zadku. Naše rodina má výhodu, která se za poslední více než rok, stala benefitem k nezaplacení. Rodinný dům na vesnici s dvorem, zahradou, lesem, potokem a rybníkem hned za barákem.

Během loňského jara, kdy jsme místo na alpské sjezdovky vyrazili na zahradu budovat vyvýšené záhonky, jsme se radovali, že máme kam utéct. Že nemusíme sedět s dětmi v bytě a přemýšlet kam můžeme nebo nemůžeme jít. Samozřejmě, cestování mi chybí. To po naší zemi i do zahraničí, autem i letadlem. Loňské léto jsme si však užili naplno u přehrady Pastviny, za sněhem jsme vyrazili do vesnice, která od nás není vzdálená ani 40 kilometrů. Od začátku letošního roku jsme každý víkend šli na nějakou túru do okolních kopců. Tenhle náš zvyk přetnula až nemocná Žof a následně pak covid, kterým jsme se nakazili celá rodina.

A teď zase, s prvními slunečními paprsky, budujeme a sadíme na zahradě, máme nové záhony, provzdušnili jsme půdu, chodíme na procházky a máme spoustu plánů. Doufáme v lepší zítřky, uvolnění přísných opatření a konečně nějakou velkou dovolenou.

Nemusíte se bát prochladnutí, promočení, ušpinění. To nevadí, když máte výbavu od Šijeme srdcem. Klidně dítě strčte do stromu.

Myslím si však, že ke štěstí často stačí objevovat své okolí. Pak zjistíte, že pár kilometrů za domem máte úžasné rozhledny, perfektní rybník s místem na piknik, že děti nejvíce baví procházka na místa, kde jste trávili dětství. Po cestě nepotkáte žádné davy turistů, domů si donesete pěknou kytici lučních květů a nasbíráte si bylinky na čaj. Objevíte místo, kde roste medvědí česnek a podběl. Krásné kusy dřeva, které jste posbírali v lese vám budou sloužit jako věšáky v předsíni, dekorace ve váze, hračka pro děti nebo opora k hrášku. Kameny, které jste zvedli z lesní cesty můžete namalovat, když bude venku pršet, napsat na ně své PSČ, název facebookové skupiny Kamínky a rozmístit je při dalším výletě kdekoliv po naší republice. A pak jen občas svoje PSČ zadejte do lupy v této skupině a uvidíte, kam váš kámen doputoval.

Donedávna jsme na výlety vyráželi s krosnou pro Žof. Po dlouhém vybírání jsme se rozhodli pro značku Deuter a koupili jsme již použitou. Byla za poloviční cenu a vypadala úplně jako nová. Tak kdo potřebuje, mrkněte první po bazarech. Prošla s námi dovolenou ve Slovinsku, spoustu krátkých i delších výletů. Neuvěřitelně pohodlná pro dítě i pro toho, kdo ho nese. Pěkně vypolstrovaná, omyvatelný materiál, spousta kapes, velký batoh. Narazili jsme na pár napodobenin, ale opravdu se jí nevyrovnají. Žof ovšem roste jako z vody, takže krosnu budeme zase pouštět dál…

Co rozhodně při jakémkoliv výletě nepodceňte, je oblečení. Ve všem tom výletování za sebou máme nehezký zážitek, kdy jsme Žof oblekli, podle nás, dostatečně. Jenže dost mrzlo a ona strávila hodně času v krosně, kde zřejmě prochladla. Zbylé dva kilometry do cíle, na Hostýn, nám plakala, vztekala se a museli jsme ji nést na rukou, místo v krosně. Což jsem já nakonec odskákala zánětem šlach. Jupí 🙂 Takže na tohle fakt pozor, hlavně u dětí, které se nesou a samy nechodí. Aktuálně máme doma novou soupravu od Šijeme srdcem, softshell kalhoty a bundu. Tuhle značku mi doporučila kamarádka Marki, máme od ní už nějaké kousky po Zojince. Kromě krásných látek, střihů a toho, že jde opravdu o kvalitní kousky z kvalitní látky, mě hodně baví to, že se kompletní nabídka šije asi 20 kilometrů od nás. Šikovný český nápad, šikovné české ruce. Navíc, když porovnáte kousky pár let staré a novinky, tak jde vidět, že kvalita je čím dál vyšší, čím dál krásnější látky a praktické nápady, jako vysoký pas u dětských kalhot. Protože nevím, jak vaše děti, ale to naše má věčně záda holá 🙂 Když vyberete kalhoty na Šijeme srdcem, tak to nehrozí. Jen se podívejte, jak mají vysoký pas. Vybrala jsem Žof šedé kalhoty a krásnou šedou bundu s jednorožci. Ona je totiž miluje. Navíc jsou mezi nimi donuty, zmrzliny, lízátka 😀 To je naše Žofinka.

Tohle mě fakt baví. Venku mrholí, je chladno a my můžeme klidně vyrazit ven… Kapuca na bundě od Šijeme srdcem neprofoukne, i když zapomenete čepici.

Kalhoty jsou na výběr buď softshell s flícem, na studenější počasí nebo s bambusem, do teplejšího počasí. Kdy prostě jen potřebujete, aby dítko neprofouklo a nebylo promočené na kost hned potom, co se otře o mokrý strom. Já jsem u kalhot nadšená vysokým pasem, protože jak se děti pořád pro něco ohýbají nebo je taháte na ruky nebo někam lezou, tak má Žof věčně holá záda. U softshell kalhot od Šijeme srdcem se nám tohle nestává. Chci jí ke kalhotám pořídit ještě funkční mikinotriko, které ladí k bundě. A taky tričko s krátkým rukávem, které je z lehkého a prodyšného materiálu. Když to všechno takhle pěkně navrstvíte, tak budou vaše děti jako v bavlnce.

Všichni máme doma taky čepice Šijeme srdcem, které už máme pár let a jsem z nimi pořád velice spokojená. Opět je na výběr z teplejších i lehčích. Některé jsou taky do sady s nákrčníky.

A právě dnes jsme naplánovali letní dovolenou. Pořád jsme nevěděli kam. V našich plánech se střídaly Maledivy s Českým Švýcarskem 🙂 A vyhrála to Litva. Z mnoha důvodů a už se těším, až vám o tom napíšu. Každopádně, do téhle země se nám výbava od Šijeme srdcem bude hodit. Nejen do přírody, ale i do města. Protože šaty a tuniky, které mají v nabídce, jsou naprosto nádherné… Holky mají černé, stejného střihu a já jsem samozřejmě sáhla po červených, do kterých jsem fakt zamilovaná.

Taky bych vám chtěla říct, že když objednáte něco, co je skladem, tak budete mít doma balíček rychlostí blesku. Nebo k vyzvednutí na dílně v Hrachovci. Kam to mám dost blízko, takže jsem si zvolila tuhle variantu. A balení? To je nádhera. Krabici teď používáme na výtvarné potřeby…

Noo a samozřejmě boty. To je kapitola sama pro sebe. Nejsem odborník, abych se tady nějak rozepisovala a poučovala. Každému, kdo má pocit, že jeho děti třeba nepokládají ideálně nohu nebo mají jakýkoliv problém s chůzí, bych doporučila poradit se s fyzioterapeutem. My chodíme k výborné paní s Tony, a ta nám vštěpuje do hlavy dvě zásady. Pevná pata, vyšší bota, která podrží nohu a měkká podrážka. Bota nesmí být ani moc úzká, ani široká. Často kupuji boty v prodejně Bosé děti ve Zlíně nebo v Hranicích v Kroku, kde mají velký výběr nejen dětských bot. Původně byla tahle prodejna hlavně s pracovními oděvy a přiznám se, že jsem ani netušila, že tady koupím boty pro děti.

Jako příruční batoh na cesty bych vám doporučila novinku, se kterou přišel nedávno DATART.

Z již nepotřebných reklamních plachet DATART ve spolupráci se zlínským výrobcem módních doplňků PLAYBAG vyrábí, pod názvem Nosím unikát, batohy s neopakovatelnými vzory. Výtěžkem z projektu pak podpoří mladé designéry, kteří se při své tvorbě zabývají inovacemi materiálů. Partnery projektu jsou Zlin Design Week, ISIC a výrobce udržitelných obalů Smurfitt Kappa.

Plachty jsme doposud ekologicky likvidovali, chtěli jsme k tomu ale přistoupit jinak, materiály znovu použít a současně při tom podpořit lokální výrobce a také mladé designéry, aby své nápady v oblasti znovuvyužití materiálů mohli realizovat. Výtěžkem z prodejů batohů totiž v mezinárodní soutěži Best in Design, vznikající v rámci festivalu Zlin Design Week, oceníme studenty a designéry, kteří při své tvorbě kladou důraz na udržitelnost a upcyklaci materiálů,“ řekla Eva Kočicová, mluvčí značky DATART.

Každý z batohů je unikát…