fbpx
Co se nikam nevešlo,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Korálky dní. Každodenní radosti a deník pro cestovatele

Stránky Korálky dní už znám nějaký ten pátek. I milou Jitku Štádlerovou, která stojí za jejich vznikem. Když mě oslovila s možností spolupráce, neváhala jsem ani chvilku a ráda kývla. Tím spíš, že mi pro vás Jitka nabídla krásné dárky do soutěže.

Proč zrovna Korálky dní? Na to vám odpoví známý citát Jana Wericha.

Tato slova přesně vystihují první deník z dílny Jitky Štádlerové, který vám chci představit. Jmenuje se Korálky dní a podtitul je Deník radosti, úspěchů a vděčnosti. Není to jen tak obyčejný diář. I když ho tak klidně můžete používat. Stačí opatřit dny datem a odrážky v podobě kulečníkových koulí použít na zaznamenávání úkolů. Jenže hlavní účel deníku je jiný.

Máte si do něj zapisovat krásné vzpomínky. Hezké zážitky. Děkovat těm, co vám pomohli, těm, co vám udělali krásnější den. Když nevíte co do něj zapisovat, pomůže vám tahák, který si k deníku pořídíte. Odpovězte si na otázky, které na něm najdete.

Já to dělám tak, že si každý večer, až uspím Žof, sednu s deníkem a zamyslím se, jak proběhl můj den. A většinou je to tak, že mi chybí místo na hezké věci, které se ten den staly. Budete překvapení, že když se zamyslíte, najdete každý den spoustu věcí, které vám vykouzlily úsměv na rtech, za které můžete být vděční, ze kterých jste měli radost. Ať už je to krásné podzimní počasí, duha na obloze, vykvetlá pokojovka nebo nový zub vašeho dítka.

Bohužel si často nevážíme drobných radostí a tenhle deník vám může pomoci to změnit.

Doporučuji pořídit si k deníku také sadu nálepek, které vám pomůžou dokreslit každý týden. Používejte pastelky, barevné fixy. Já mám své stránky zatím „černobílé“, ale rozjedu se!

Druhý deník, který se mi dostal do rukou, je Cestovní deník. Do něj můžete plánovat své budoucí cesty, ale hlavně psát zápisky z cest, které jste uskutečnili nebo na kterých právě jste.

Opět doporučuji pořídit si samolepky k deníku. Mě se osvědčily také gumičky, které drží deníky zavřené.

Líbí se mi, že cestovatelský deník má většinu stránek tečkovaných, takže se do něj dobře píše různým ozdobným písmem a také kreslí. Třeba různé náčrtky a podobné věci. Já bych ho klidně ještě rozšířila a přidala více stránek s plánováním cestování. Protože to já miluju!!! Vrátím se z jedné cesty a už plánujeme další.

Deníky si pěkně prolistujte a pusťte se do jejich plnění. A pak je nezapomeňte uložit a za pár let si je pročtěte…

Korálky dní nám věnovaly do soutěže dvě velké sady, ve kterých najdete všechno, co jsem vám představila v dnešním článku a ještě něco navíc. Každá sada má hodnotu 780 Kč. Jednu můžete vyhrát na facebooku a druhou na instagramu.

Navíc bych vás ráda pozvala na akci, která se uskuteční už tento víkend, 5. října v Brně. Jmenuje se MEET PAPÍR a je pro všechny milovníky papíru. Ať už jde o diáře, scrapbook, fotoalb, přání, vystřihovánek. Super nápad, stavte se.