fbpx
Nápoj,  Recepty,  Testování

Jarní kopřivové smoothie. Využijte pokladů z přírody.

Už je to nějaký ten pátek, co mám doma výborného pomocníka na ovocné a zeleninové šťávy a smoothie. Vybrala jsem si třešňově červený Novis VitaJuicer, který se mi krásně hodí do kuchyně. Mají na výběr mnoho různých barev a tak si každý najde tu svou.

Novis VitaJuicer není jen obyčejný odšťavňovač. Má různé nástavce a vy si tak můžete vybrat jestli si chcete vylisovat citrusovou šťávu nebo připravit šťávu z jiného ovoce, nebo husté zeleninové či ovocné smoothie. Hned po prvním použití mi bylo jasné, že tenhle odšťavňovač je nejlepší, jaký jsem kdy zkoušela. A to z několika důvodů.

Když vyklopíte zbytky ovoce a zeleniny, tak zjistíte, že jsou fakt dokonale vyždímané. Zbydou jen suché kousky a všechna šťáva je pěkně ve sklenici. Patentovaná technologie VitaTec dokáže v odstředivce dokonale rozmělnit vlákninu. Vy tak získáte nejen více šťávy, ale taky více vlákniny a živin.

Je tady další plus. Potřebujete vyměnit sklenici, protože jedna už je plná? Použijte DropHold. Tahle patentovaná technologie jednoduše zabrání zbytečnému odkapávání šťávy. Stačí zobáček, ze kterého vytéká šťáva, zatlačit nahoru.

V dnešním jarním smoothie jsem použila nejen nástavec na pyré, ale taky CitroMax. Nástavec pro extrakci citrusové šťávy. Vystřídala jsem tak postupně více funkcí odšťavňovače.

Hlavní ingrediencí jsou jarní kopřivy. Když jsem byla malá, trpěla jsem chudokrevností. A maminka do mě necpala žádné výživové doplňky a tablety, ale připravovala mi kopřivové šťávy. Byl to hnus 🙂 Ale pomohly. Já mám pro vás lepší recept, Žofinka po návratu z procházky vypila téměř plnou sklenici kopřivového smoothie, protože je výborné.

Proč kopřiva?

Na jaře vám pomůže zatočit s jarní únavou, protože má v sobě velké množství vitamínů a minerálů. Hlavně tedy železa. A právě jeho nedostatek způsobuje pocit únavy. Když si z kopřiv připravíte tinkturu, můžete ji používat na rány a především na popáleniny.

Potřebujete

  • 5 mladých kopřiv (vysoké cca 10 – 15 cm)
  • 1 zralý banán
  • 1 jablko
  • 1 pomeranč

Nasaďte si nástavec na pyré. Do přístroje dejte banán. Rozmělněte. Sundejte nástavec na pyré a a v přístroji odšťavněte jablko, společně s kopřivou. Nakonec nasaďte CitroMax, rozpulte pomeranč a odšťavněte ho. Počkejte, až vyteče všechna šťáva. Promíchejte a můžete doplnit i ledem.

Ihned vypijte.

Čištění

Další obrovskou výhodou odšťavňovače Novis VitaJuicer je jeho čištění. Znáte to určitě i vy. Když máte spotřebič, u kterého vám trvá hodinu, než ho po použití vyčistíte, tak ho časem přestanete používat. Protože se vám nechce ztrácet čas. Na to zapomeňte. Vše jednoduše rozložíte, propláchnete pod tekoucí vodou nebo dáte do myčky. Ale teplá voda mi ve většině případů stačí.

Článek vznikl ve spolupráci s eshopem plným užitečných pomocníků mamedoma.cz.