fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Jak jsme si užili víkend v Grandhotelu Tatra?

21083607_1406684769450763_9023603753069436072_o

Jak už určitě všichni víte, mezi mé další vášně patří, kromě vaření, také cestování. S rodinou milujeme poznávání nových koutů naší země, ale i zahraničí. A často zjistíme, že nejkrásněji je v našem blízkém okolí. Stačí se jen projít lesem kolem naší vesnice. Nebo vyrazit o kousek dál. V posledních letech jsme si oblíbili Velké Karlovice. Ty jsou od našeho bydliště vzdáleny 50 kilometrů.

Velké Karlovice působí tak uklidňujícím dojmem, že se sem rádi vracíme během celého roku. Máme odsud spoustu krásných zážitků, třeba když měli naši kamarádi úžasnou svatbu v Hospodě Kyčerka nebo když se téměř každý rok vracíme na gastrofestival.

cof

Na přelomu letošní zimy a téměř jara jsme se s manželem vydali otestovat Grandhotel Tatra, který je otevřený teprve od léta 2017. Před znovuotevřením prošel rozsáhlou rekonstrukcí, kdy se z nemoderního hotelu minulého století stalo překrásné, do posledního detailu vymazlené místo. Design hotelu je to první co vás zaujme. A to ani nemusíte vstoupit dovnitř. Líbí se mi, když nové nebo zrekonstruované stavby citlivě zapadají do krajiny. Tím spíš, když se nacházejí v tak krásné přírodě jako je příroda Valašska. Tady se na loukách pasou ovce, při procházkách nacházíte nádherné staré domečky jako z pohádky, kapličky a kříže, nedotčenou přírodu. Proto každý stavební počin, který není v souladu s tímto místem, působí jako pěst na oko.

cof

Tohle se však v žádném případě nedá říct o Grandhotelu Tatra. Právě naopak. Když se k němu blížíte od hlavní cesty, je velice nenápadný. Doslova ladí s okolní krajinou. Dominantním materiálem je dřevo a to také v interiéru. Tam ho doplňuje kámen, kov, kožešiny. Na první pohled útulná kombinace, která láká k odpočinku. Po celý víkend mě bavilo objevovat drobnosti, detaily, které dělají celý interiér hotelu útulný a svým způsobem velice domácký.

sdr

Ať do hotelové haly vstoupíte ve dne nebo večer, má svou atmosféru. Ve dne ji prozařuje slunce, večer je tady poklidná atmosféra s decentním světlem a hořícím krbem. Pohodlná křesla a sedačky lákají k posezení se sklenkou dobrého vína nebo horkým bylinkovým čajem. Já jsem, vzhledem ke svému těhotenství, celý víkend ujížděla na domácích limonádách. Můj favorit je citrusová limonáda s hřebíčkem a badyánem. Mňam!!! Vyzkoušela jsem ale i zázvorovou, malinovou, mátovou a dole ve wellness baru i okurkovou. Všechny super!

cof

Líbí se mi všudypřítomně se opakující motiv písmena A, který najdete v názvu hotelu TATRA. Nenápadně je všude. Na kobercích, na číslech pokojů. Je to příjemný ozdobný detail. Další nádhera jsou stolky ze špalků a plátů kmene.

cof

cof

Útulná restaurace má velice pohodlná křesla a stejně jako lobby je přes den plná slunce. Ani při plném hotelu nemáte pocit, že by bylo „narváno“ a pořád je zde klid a pohoda.

cof

sdr

Co je ale opravdu mistrovské dílo, tak je místní vinotéka. Najdete ji na místě, kde byste ji nehledali ani náhodou. Pod podlahou restaurace. A není jen tak ledajaká. Má prosklený strop. Za tenhle nápad smekám!

cof

cof

Nechci nudit a při psaní článku jsem zjistila, že už je i s fotkami celkem dlouhý. Dám vám tedy Grandhotel Tatra na pokračování. Dnes jsme si prošli interiér, společné prostory hotelu. A příště nakoukneme do pokojů a nádherného wellnessu. Dozvíte se jaké jsme vyzkoušeli procedury a co jsme si ve wellnessu nejvíce zamilovali.

Kdybych měla celý pobyt shrnou už v prvním článku, tak musím říct, že jedním slovem DOKONALÝ. Po víkendu jsem byla odpočinutá, rozmlsaná a odjížděla jsem s pocitem, že sem se chci co nejdříve vrátit.

Krásné cestování přeje Elly.

Bližší informace, akční pobytové balíčky, jídelní a nápojový lístek a mnoho dalšího najdete na webu GRANDHOTEL TATRA.