fbpx
Co se nikam nevešlo,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Jak jsem si udělala radost a provedla něco, co jsem si myslela, že nikdy nebudu chtít.

V březnu mi bude 44 let. Když to takhle vidím černé na bílém, nemůžu uvěřit. Když mojí mamince bylo tolik, kolik mě teď, měla už první vnouče. Dělám si vždycky srandu, že jsem zamrzla na 26. Ano, budu asi trochu moudřejší a dospělejší. Někdy. V něčem. Ale tělo samozřejmě nezajímá na kolik se cítím. Jsem šťastná, že mě ještě nebolí klouby, ale jsem nešťastná, že mi padají horní víčka. A prsa 😛 A taky kontury obličeje.

No a tak jsem se rozhodla, že je čas s tím něco dělat. Jsem si jistá, že všechny věci k nám chodí v ten pravý čas. A tak i já jsem v ten pravý čas obdivovala na Facebooku moji kamarádku Martinu, která po operaci horních víček neuvěřitelně prokoukla. Věděla jsem, že tohle chci (ne!! potřebuju) taky.

Jaké bylo moje překvapení, když mě Martina odkázala na oční a estetickou kliniku v Zubří. V Zubří? Nevěřila jsem, ale rozhodla jsem se na E&E OČNÍ ESTETICKÁ KLINIKA objednat.

Kliniku v tomto malém městě rozjela velice milá a zkušená lékařka Ivana Kundrátová, která z Valašska pochází. Vystudovala lékařskou fakultu Karlovy univerzity. Pracovala na mnoha očních i estetických klinikách na Vsetíně, ve Frýdlantu nad Ostravicí, Praze, Brně, Olomouci i Zlíně. Po všech těch zkušenostech se rozhodla otevřít si vlastní kliniku.

V Zubří nabízí jak klasické služby očního lékař, tak služby estetické medicíny. A po těch jsem přesně šla…

Na konzultaci k milé paní doktorce jsem šla s horními víčky a odcházela objednaná na…

…zákrok, kterému jsem se vždycky posmívala…

Říkáme tomu kachnádo 🙂 A trvám na tom, že přehnaně nafouknuté rty jsou peklo. Jenže, když narazíte na lékaře, který má vkus a rozum, můžete být překvapení, spokojení, nadšení.

Celý život (dobře, od puberty) sleduju, že můj horní ret není souměrný. Jedna polovina je vyšší, druhá nižší. Při běžném setkání se na to asi nezaměříte, ale na fotkách to vidět jde. JÁ! to vidím. A viděla to i paní doktorka Kundrátová. Hned mi navrhla, že kromě víček, které jasně potřebuji vyřešit, se mi podívá i na rty. A já jsem souhlasila.

Foto před zákrokem, za týden po zákroku a druhý den po zákroku

Kyselina hyaluronová je stále populárnější metodou pro estetické úpravy a zvětšení rtů. Díky svým vlastnostem a relativní bezpečnosti se stala jednou z nejoblíbenějších možností pro ty, kteří touží po plnějších nebo lépe definovaných rtech.

V mém dnešním článku se podíváme na výhody tohoto zákroku, pro koho je vhodný, jak probíhá hojení a jak se na zákrok připravit.

Výhody kyseliny hyaluronové

 • Přirozený vzhled: Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující látkou v těle, což znamená, že výsledky působí přirozeně a jsou dobře přijímány tělem.
 • Výsledek není neměnný: Ošetření lze upravit, pokud není zcela podle vašich představ.
 • Kontrola nad objemem rtů: Lékař může přesně ovládat, kolik kyseliny hyaluronové bude injektováno, což umožňuje přesné výsledky.
 • Málo vedlejších účinků: V porovnání s jinými metodami má kyselina hyaluronová méně vedlejších účinků a nižší riziko alergických reakcí.
 • Okamžité výsledky: Efekty jsou viditelné téměř okamžitě po zákroku.
 • Krátká doba hojení: Většina lidí se může vrátit k běžným aktivitám krátce po zákroku.

Úprava rtů kyselinou hyaluronovou je vhodné pro ty, kteří chtějí:

 • Zvýraznit objem svých rtů.
 • Zlepšit symetrii rtů.
 • Vyhladit vertikální vrásky okolo rtů.
 • Zlepšit celkový vzhled úsměvu.
 • Mít dočasný, ale přitom bezpečný způsob úpravy rtů.
 • Mít rty „šťavnatější“, zlepšuje se jejich hydratace.

Po injekci kyseliny hyaluronové mohou někteří klienti zažít mírné otoky nebo modřiny. Tyto vedlejší účinky obvykle ustoupí během několika dnů. Lékař může doporučit chladné obklady a omezení fyzické aktivity na krátkou dobu po zákroku. Já sama jsem měla asi dva dny rty hodně výrazné. Přesně to „kachnádo“, kterému se s panem Božským smějeme.

Bezprostředně po zákroku jsem jak popíchaná od včel. Chladit, chladit, chladit. Večer už to bylo o hodně lepší…

Jdete do toho? Jak dál?

 • Zavolejte na E&E OČNÍ ESTETICKOU KLINIKU – 735 001 233 a objednejte se na konzultaci s paní doktorkou Kundrátovou, která s vámi probere možnosti a vhodnost úpravy rtů.
 • Před zákrokem se vyhněte alkoholu a určitým lékům, které mohou zvyšovat riziko krvácení a modřin.
 • Nezapomeňte informovat paní doktorku nebo sestřičku o svém zdravotním stavu a případných alergiích.
 • Zvažte dočasnou změnu životního stylu, jako je kouření, které může ovlivnit hojení.

Pro koho je zvětšení rtů vhodné

Zákrok je vhodný pro dospělé muže (ano, i muže) a ženy, kteří jsou v dobrém zdravotním stavu a mají realistická očekávání. Není vhodný pro osoby s aktivními kožními infekcemi, s autoimunitními onemocněními nebo pro těhotné a kojící ženy.

Zákrok zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové je relativně jednoduchý a efektivní způsob, jak dosáhnout požadovaných změn.

Jak to probíhá?

Přišla jsem do ordinace v domluvený termín. Paní doktorka mě ještě jednou prohlédla a sestřička mi na celé rty nanesla znecitlivující pastu, se kterou jsem si asi na půl hodinky sedla do čekárny.

Poté jsem se přesunula do ordinace na lůžko a tady už bylo vše v rukou paní doktorky. Ta mi do rtů vpravila 1 ml kyseliny hyaluronové. Upravovala rty, včetně zvýraznění jejich kontury. Hlavním cílem bylo, jak jsem psala na začátku, upravit horní ret, ale svou dávku dostal i ret dolní. Aby byly rty souměrné a působily hezky.

Nebudu vám lhát. Ke konci už mě injekce trochu štípaly, hlavně v případě těch, které měly zvýraznit konturu rtů. Ale rozhodně bych tuhle bolest zařadila k těm snesitelnějším, které jsem kdy podstoupila.

Po aplikaci je nutné kyselinu hyaluronovou trochu vmasírovat do rtů, aby se rovnoměrně rozložila. Na tom jsem průběžně pracovala ještě pár dní doma.

Výsledek? Posuďte sami…Rty jsou přirozené a nikdo nepozná, že je mám upravené. Ještě mě prý malá včelička čeká, abychom horní let doladily a já už se těším. Protože díky drobnému estetickému zákroku se cítím mnohem lépe a mé rty miluju!

14 dní až měsíc po zákroku

Aktuální foto – půl roku po zákroku

Estetické úpravy dnes prostě nejsou výmyslem celebrit, modelek a hereček. Cílem nejsou umělé obličeje bez kouska mimiky. Pokud se dostanete „do rukou“ rozumnému odborníkovi, který zastává názor, že krása se má jen podtrhnout, máte vyhráno…

Článek vznikl ve spolupráci s

E&E OČNÍ ESTETICKÁ KLINIKA
Sídlištní 1749, 756 54 Zubří

Telefon: 735 001 233
e-mail: info@eeclinic.cz