fbpx
Testování

Nespresso Lattissima One – káva tak jak ji milujete

Mezi spotřebiče, bez kterých bych se ve své domácnosti neobešla, patří rozhodně kávovar na kapsle Nespresso. Už šest let mi vaří kávu malý červený mazlík Pixie. Vejde se i do té sebemenší kuchyně, uvaří skvělé espresso i espresso lungo. Sloužil mi celou dobu bez jediné poruchy, bez jediného problému.

Jenže přišel čas na změnu. A to hlavně proto, že už dlouho toužím po kávovaru, který připraví i kávu s mléčnou pěnou. Když se mi naskytla příležitost otestovat novinku Nespresso Lattissima One, neváhala jsem ani chvilku.

Moje sestra používá Nespresso Lattissima Touch a je spokojená. U tohoto modelu je větší nádobka na mléko. Což má své výhody i nevýhody proti novince Lattissima One. U modelu Lattissima One nemusíte schovávat nádobku s nespotřebovaným mlékem v lednici. Jednoduše použijete, umyjete a je připravena na další použití.

Jak mě testování bavilo? Co je na Nespresso Lattissima One nejlepší?

Jednoznačně nádobka s mlékem. Má na sobě dvě rysky. Když chcete udělat větší šálek nebo menší. Lattissima One je tak chytrá mašinka, že spotřebuje všechno mléko, které jí dáte. Stačí stisknout tlačítko kávy s mlékem a Lattissima One se o všechno postará. Nejprve napustí mléko, potom kávu, o objemu 40 ml, tedy espresso.

Máte dovařeno? Nádobku na mléko rozeberte na čtyři díly a každý důkladně vypláchněte v teplé vodě nebo umyjte v myčce. Je to snadné a zabere vám to jen chvilku.

Samozřejmě, že si můžete také uvařit kávu bez mléka. A to o objemu 40 nebo 115 ml. Podle toho zvolíte tlačítko.

Nádoba na vodu je dostatečně velká, v přední části kávovaru se nachází zásobník na použité kapsle, který musíte pravidelně vyprazdňovat.

Kávovar je k dostání ve dvou barvách. Na mých fotkách vidíte mocha brown, bílá verze se prodává pod názvem silky white. V obou verzích je opravdu nádherný, elegantní a bude se hodit do každé kuchyně. Má krásně oblé tvary a s jeho designem si v Nespresso pěkně vyhráli.

Nevýhody?

Vlastně vidím jen jedinou. Zase nám stoupla spotřeba kapslí 🙂 Protože když si můžu udělat capuccino, tak si vařím kávu ještě častěji 🙂

Testování se uskutečnilo ve spolupráci s redakcí magazínu Žena-in.cz a značkou Nespresso.