fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Dolina Gastein – nádherné místo pro všechny

Miluji cestování. Ať už je to za relaxem, sportem nebo dobrým jídlem.

Cestovat do rakouské doliny Gastein je přitom cestování za vším výše zmíněným. Protože to všechno si tady můžete užít. Navíc po celý rok. Bad Gastein a jeho okolí nabízí program na letní dovolené, barevný podzim, rozkvetlé jaro, ale i tuhou zimu. Protože pro všechna tato období zde najdete vyžití.

dsc_6605

Já jsem měla to štěstí a dostala se na toto nádherné místo na pár téměř letních dní. Program jsme měli nabitý a viděli spoustu krás, které toto údolí má.

Údolí Gastein se rozprostírá jen několik desítek kilometrů od Salzburku. Toto místo je oblíbené pro naprosto překrásnou a čistou přírodu, lázeňský život i širokou nabídku sportů. Tři místní střediska mají opravdu do nabídnout.

dsc_6614

Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein. Každé něčím jiné, něčím specifické. Navštívili jsme všechny tři, zažili jsme si všechno, co šlo za pár dní stihnout. Dovolte mi, abych vás nalákala na toto úžasné místo.

dsc_6620

Do údolí Gastein jsme dorazili odpoledne. Cesta z Prahy vám zabere asi pět hodin, takže žádná hrůza. Ubytovali jsme se v krásném útulném hotýlku St. Georg v Bad Hofgasteinu. Krásné čisté pokoje, chutné jídlo a vnitřní bazén, možnost masáží a beauty programů, sauna. Všechno co potřebujete pro klidnou dovolenou.

dsc_6627

První zážitek nás čekal hned po příjezdu. Návštěva ozdravných štol Gasteiner Heilstollen. Tady jsme nejdříve vyplnili krátký dotazník o našem zdraví a prošli krátkým pohovorem s lékařem. Léčí se zde vlhkým radonovým vzduchem a štoly jsou velice populární. Po převléknutí do plavek a županů nás vláček odvezl do nitra jeskyně. Tady jsme se v klidu natáhli na lehátka a relaxovali. Vzduch má opravdu velkou vlhkost a je zde velké horko. Proto se návštěva těchto ozdravných procedur nedoporučuje lidem s nemocným srdcem nebo třeba klaustrofobií.

dsc_6591

Pro mě to byl zážitek příjemný a moc jsem si tady odpočinula. Po relaxačním zážitku jsme se šli projít setmělým Bad Hofgasteinem. Došli jsme až k útulné restauraci Wirtshaus Tröpferl. Tady nás čekal rezervovaný stůl pro celou naši skupinku.

dsc_6583

A pro mě začaly ty nejzajímavější zážitky 🙂 Znáte mě. Jsem prostě přes to jídlo. Tahle restaurace byla skvělý start a začala jsem tušit, že v tomhle kraji mě čekají pravé gastronomické orgie.

dsc_6580

Takže se objednávalo, fotilo a pochutnávalo.

img_2840

dsc_6578

Na jídlo nemám slov. Objednával se průřez jídelním lístkem. Zvěřinový guláš, ryba, grilovaný mix, dezerty, skvělé polévky. Nejvíce vám vypoví fotky, které jsem v restauraci pořídila.

dsc_6575

Pivo v údolí Gastein nemá chybu! V každé restauraci jsem ochutnala jiné a byla jsem moc spokojená. Jsem pivař pouze rok a kousek a fakt si to užívám 🙂

dsc_6554

Chřestový krém.

dsc_6556

Silný vývar s nudlemi.

dsc_6559

Skvělý zvěřinový guláš.

dsc_6568

Mix grilovaných mas.

dsc_6566

dsc_6587

dsc_6588

Taky se vám sbíhají sliny? Mě ano. Jdu si něco uvařit 🙂

Další den putování dolinou Gastein už brzy…

Elly

DALŠÍ ČLÁNKY Z ÚDOLÍ GASTEINU

E-bikem po údolí Gasteinu

Procházka nedotčenou přírodou Gasteinu

Visutý most na Stubnerkogel

Ochutnejte lahodný rakouský Gastein

Poetická snídaně v horách Gasteinu

Adrenalinové zážitky v údolí Gasteinu

Mnohem více informací o tomto krásném místě najdete na webu KAMKAM.EU