fbpx
Testování

Skvělé letní šťávy s Tefalem – nejen ovocné!

Uvažujete v tomto horkém létě o koupi odšťavňovače? Poradíme vám, ten, který jsme zodpovědně otestovaly.

IMG_8009

Když jsem pátrala po dobrém odšťavňovači, první na co jsem narazila bylo rozdělení na odstředivé a ty které mají šnekový lis.  Pracují každý trochu jinak a tak i výsledná šťáva nemůže  být stejná. Na poslední akci v redakci magazínu Žena-in.cz jsme testovali Tefal Infiny Juice.

IMG_7996

Počasí jakoby tušilo na co chystáme a tak nám připravilo pěkné vedro. Jak rády jsme sáhly po sklenici výborné ovocné šťávy. Podle mě nejlépe chutnala kombinace ananasu s citronem a limetou. V horkém počasí parádně osvěžující a plné vitamínů.

IMG_8033

Jaký je mezi nimi rozdíl?

TefalOdstředivé odšťavňovače fungují tak, že vhozené ovoce či zeleninu nejprve nastrouhají na rychle se točícím diskovém struhadle. Odstředivá síla způsobená vysokými otáčkami silného motoru následně nastrouhané kusy rozprostře po síti kolem centrálního struhadla a postará se o odstředění šťávy. Důležitým pro tento typ odšťavňovače výkonný je motor a kvalitní odšťavňovací síto. Bez nich nikdy nezískáte velké množství čerstvé šťávy.

Na rozdíl od odstředivé síly pracuješnekový lis mechanickým tlakem, kdy je ovoce a zelenina pomalu drcena pomocí šnekové konvexní hřídele a následně se filtruje a zachycuje  vylisovaná šťáva. Šnekové odšťavňovače dokáží tlakovým rozmělněním zpracovat lépe zelenou listovou zeleninou, tvrdé ovoce a zeleninu  s malým množstvím šťávy, lisování běžné měkkého ovoce je samozřejmostí, i zde dosahuje vyšší efektivity než původní odstředivé odšťavňovače. Šnekový odšťavnovač také umí dobře zpracovat různé  druhy ořechů, které obsahují zdravé oleje. Je ideální volbou pro zachování všech živin obsažených v ovoci a zelenině, protože nedochází k ohřevu šťávy a k oxidaci pěny  jako při odstřeďování.

Pokud je vaší volbou šnekový odšťavňovač, máme pro vás zajímavý tip!

Odšťavňovač Tefal Infiny Juice je založen na technologii studeného lisování šnekovým lisem. Šetrně a tiše odšťavní všechnu zeleninu a ovoce. Ochutnejte čerstvé a chutné džusy s maximem vitamínů! Nízká rychlost (průměrně 60 otáček za minutu), zajistí, aby vám ovoce a zelenina nezhnědla, tedy nezoxidovala, a získalo se více chutné šťávy.

  • Až 2x více čerstvé šťávy*
  • Až 2x více antioxidantů*
  • Až 25% více vitamínu C*

* (v porovnání s nejvýkonnějším odstředivým odšťavňovačem Tefal ZN65)

Odšťavňování formou šnekového lisu Tefal Infiny Juice je velmi šetrné k ovoci a zelenině, šťávu můžete servírovat hned do sklenice a vypít. Tichý a zároveň silný motor se zpětným chodem důkladně zpracuje všechny suroviny. Přes nerezový filtr je veškerý tuhý odpad separován do externí sběrné nádoby. Tato efektivní technologie umožňuje získat až 2x více šťávy, o 1/4 více vitaminů C a 2x více antioxidantů ve srovnání s odstředivými odšťavňovači.

Dobrou manipulaci s ovocem zajistí velký otvor o průměru 4 cm a praktický pěchovač. Velmi snadno se myje, všechny díly kromě motoru můžete dát do myčky. Součástí odšťavňovače jsou 2 nádoby 0,8 l  na džus a odšťavněné suroviny.

Už teď se těším na další testování. Protože podobně šikovných přístrojů není nikdy dost!

IMG_8011