fbpx
Grilování,  Recepty,  Saláty,  Sezóna,  Testování

Zálivky na letní saláty z Bzeneckých octů

S bzeneckými octy mě pojí dlouhodobá spolupráce, kterou mám opravdu moc ráda. Proč? Protože mě těší, že jde o českou  značku, která je navíc od nás z Moravy. K tomu vyrábí opravdu perfektní octy, které používám ve své kuchyni ráda a často.
Při grilovací párty se čtenářkami a blogerkami v redakci magazínu Žena-in.cz jsme připravili s šéfredaktorem Radkem několik salátů. Zálivky jsme neměli příliš promyšlené, pracovali jsme se surovinami, které byly dostupné a po ruce. Jak to často bývá právě doma.
Pokud se chcete inspirovat, rádi se s vámi podělíme o recepty.  V jednoduchosti je síla! Naše zálivky mají jen několik málo ingrediencí, které ale dohromady vytvoří takové chutě, které salát dostanou do dokonalosti.

Množství ingrediencí necháme na vás, je to podle toho, kolik salátu připravujete. Poměr odhadnete, rozhodně ochutnávejte a vylaďujte chuť podle sebe, jak vám vyhovuje. Někdo má raději zálivky dosladka, jiný kyselejší.

Zálivka s balsamicovým octem

Budete potřebovat olivový olej, třtinový cukr a trochu hrubozrnné hořčice. Množství necháme na vás, je to podle toho, kolik salátu připravujete.

Zálivka s bílým vinným octem

Budete potřebovat olivový olej, dijonskou hořčici, javorový sirup a bílý vinný ocet.

Zálivka s červeným vinným octem a sušenými rajčaty

Budete potřebovat nasekaná sušená rajčata a olej, ve kterým byla naložena, med nebo javorový sirup, červený vinný ocet.

My jsme na všechny zálivky použili Bzenecké octy, protože tyto octy patří k našim oblíbeným pro svou chuť a kvalitu. Více inspirace na zajímavé recepty najdete na těchto stránkách.

Kromě jiných blogerů zde najdete recepty i od mě. Všechny recepty na webu jsem vyzkoušené a opravdu skvělé.

Krásné léto přeje Elly.