fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Život s dětmi

Vodní svět ve Velkých Karlovicích láká dospělé i děti

Dnes vás zase vezmu tam, kde to mám ráda. Jsme zpátky ve Velkých Karlovicích. Náš letní program je nabitý a proto je to tentokrát jen na otočku. Slíbili jsme dětem, že s nimi vyzkoušíme novinku. Od začátku prázdnin si tady můžete užívat v novém Vodním světě.

Už když jsme se byli podívat na rozestavěný areál, tak jsem se nemohla dočkat, až ho navštívíme. Miluju ten styl, kterým je zrekonstruovaný Grandhotel Tatra. Jak citlivě je zasazený do okolní krajiny, kterou nijak neruší a naopak nádherně doplňuje. Stejné to je i u Vodního světa. Lesy, louky a stavba ze dřeva a kamene, která nijak neruší zdejší poklidnou přírodu.

Na první pohled vás zaujme nejen stavba hlavní budovy s bazény a tobogánem. Ale co jsem si zamilovala jsou netradiční sauny, které jakoby byly zasazeny do velkých sudů a poskládány do svahu. Nejkrásnější jsou za soumraku a za tmy, kdy barevně svítí. Ale jelikož jsme byli tentokrát s dětmi, tak večerní Vodní svět jsme bohužel nezažili. Příště si však vyrazíme bez dětí a užijeme si tady právě saunový svět.

Hlavní bazén má délku téměř 16 metrů a najdete v něm několik vodních atrakcí. Když někam vyrážíme celá rodina, tak se snažím vybírat místa, kde se vyblbnou a zabaví všechny naše děti. A to není s velkým věkovým rozdílem, kdy nejstarší má 17 a nejmladší 2, zrovna jednoduché.

Ale když vyrazíme do Velkých Karlovic, tak jsem si jistá, že to bude pohoda a že žádné z dětí nebude zpruzené. Nejinak to bylo i ve Vodním světě.

Tobogán dlouhý 50 metrů bavil naprosto všechny (kromě mě, protože já jsem neplavec 😀 ) a Žofinku jsme z něj nemohli vůbec dostat.

Velké děti bavilo měření rychlosti a Tony měla neskutečnou radost, že svou rychlostí proletěla tobogán na prvních třech místech 🙂

Žof si zase užívala prostorné brouzdaliště se skluzavkou. Tedy…nejen Žof. Váleli jsme se tam s ní všichni 🙂 Hned vedle brouzdaliště jsme vyzkoušeli i whirpool s teplou vodou.

Překrásné je také prostředí kolem vnitřního bazénu. Je tady dostatečné množství lehátek, takže se můžete vykoupat a pak jít odpočívat ven a slunit se. Když zavřete oči a posloucháte ten klid a zpěv ptáků, je relax prostě dokonalý.

Za 210 Kč na osobu a 2,5 hodiny si můžete zaplatit vstup do klidové zóny Vodního světa. Je tady fakt klid. My jsme tady byli sami, já jsem natáhla na lehátko a chvilku jsem pracovala na kuchařce. K dispozici je tady ovoce, voda a prosecco.

Prostě ráj…co vám budu povídat. Jestli si chcete odpočinou, tady se to rozhodně povede.

Po čtvrté hodině jsme šli vyzkoušet nádherný saunový svět.

Jednotlivé sauny jsou v „sudech“ a při setmění mění barvy.

Můžete si vybrat jestli je pro vás lepší sauna bio, parní, finská nebo infrasauna. V areálu jsou také sprchy, ochlazovací bazén a odpočívárna.

Saunování patří k parádní regeneraci pro celý organismus. Užíval si to hlavně pan Božský a Tony, která dobíjela své sportovní tělo.

Vyzkoušeli jsme poctivě všechny sauny, za mě vede bylinková!

Návštěvu ve Vodním světě doporučuji spojit alespoň s jednou nocí v Grandhotelu Tatra nebo některém z dalších ubytování Resortu Kyčerka. Nebo raději více nocí. Protože Velké Karlovice jsou úžasné.

My jsme bydleli už dvakrát v různých chalupách Resortu Kyčerka, ale stejně nejvíce milujeme Tatru. Nikdy se mi neomrzí obdivovat přeměnu starého hotelu na něco tak vyladěného, jako je tenhle wellness hotel.

Jak už jsem psala. I tady se každý z naší rodiny zabaví. Pepíno relaxuje s knížkou, holky nevytáhneme z bazénu a vířivky, a stejně tak nás dospělé. Hotel je pro rodiny s dětmi úžasný…

Velká herna, nafukovací hrad v konferenční místnosti…no ale to už znáte s mých starších článků, že jo? Jenže stejně tak dobře se tam budete cítit bez dětí, třeba jako zamilovaný páreček.

Já fakt nejvíce ze všeho miluju večerní vířivku. Hlavně, když je zima. Objednáme si do ní nějaký dobrý drink, plkáme a užíváme si pohody.

A to jídlo!!!

Tentokrát jsme bydleli poprvé v největším apartmánu Grand, až pod střechou hotelu. Najdete v něm nejen dost místa (ale na to si nemůžu stěžovat ani u menších pokojů), ale taky třeba kávovar a mé milované Nespresso.

Tak neváhejte a rezervujte si svůj pobyt v Grandhotelu Tatra a otestujte taky nový Vodní svět. Stojí určitě za návštěvu.

Elly