fbpx
Testování

Testujeme: Úklidové prostředky Real green clean

Další testování, které jsem dostala za domácí úkol. Jaké jsou ekologické přípravky Real Green Clean?

20160402_144956

Na velikonoční akci v Chefparade jsem ve výslužce našla i čtyři přípravky Real Green Clean. Snažím se doma přemýšlet nad tím, jaké čistící přípravky používám a vybírám si většinou ty ekologické. Nejsem žádný eko fanatik, to se přiznávám. Ale chci aby v čistidlech nebyly žádné šílenosti, aby pěkně voněly a hlavně, aby fungovaly. A to se mi u tentokrát opravdu splnilo.

První jsem vyzkoušela tablety do myčky na nádobí.

Real green cleen tablety do myčkyčisté, lesklé nádobí bez zaschlých kapek a přitom ekologicky! Bez fosfátů, chlóru a konzervačních látek, zato s enzymy, které rozpouštějí špínu již při nízkých teplotách. Díky látkám změkčujícím vodu bude šetrný i k vaší myčce.

To o tabletách píše výrobce. Jaká je realita?

Dlouhodobě s přípravky do myčky válčím. Nejraději používám gel, protože je prý šetrnější k nádobí, můžu ho používat u kratších programů a neusazuje se v myčce (prý). Jenže občas je nádobí fakt hnusné. Bývají na něm přischlé kousky a jemné částečky. A to i když myčku pravidelně čistíme a po každém mytí oplachujeme filtr.

Tabletu jsem zkoušela při programu „automatické mytí“ a čekalo mě příjemné překvapení. Skleničky byly bez chyby, všechno ostatní nádobí také špičkově umyté. Další tableta měla stejný úspěch a spokojenost velká!

20160402_145047

Další problémové místo v domě? Toaleta.

Máme u nás dost vápenitou vodu. Je to peklo hlavně kvůli záchodové míse, která je často plná usazenin. Takže čistíme, čistíme, čistíme. A ne každý přípravek zabírá. Už mám vytipované dvě značky, ale ty ostatní prostě nefungují.

Proto jsem byla zvědavá na Real.

Real green clean toaletygelový přípravek na bázi přírodních kyselin (citrónové a octové) si bez problémů poradí s vodním kamenem, rzí, mýdlovými a jinými usazeninami. Vaši toaletu provoní a nablýská.

Už slova výrobce ve mě budí nadšení a velké očekávání. Nedávno jsem někde četla, že chemické látky, které se přidávají do přípravků na čištění wc, narušují keramický povrch a čištění je potom ještě horší. Něco na tom asi bude. Proto mě potěšilo, že tento přípravek obsahuje přírodní kyseliny.

Líbí se mi, že gel je hodně hustý a stéká velice pomalu. Nanesla jsem ho na usazeniny a nechala působit přes noc. Mrzí mě, že jsem neudělala foto před a potom. Protože ten rozdíl byl opravdu skvělý! Nezbyl ani kousek usazeniny, toaleta se blýskala jako v reklamě 😀

20160402_145236

Podlahy? Nekonečný příběh 🙂

Real green clean podlahy Alfa a Omega každého úklidu. Nikdy se doma necítíme tak dobře jako s příjemně čistou podlahou. Real green clean podlahy můžete použít v celém domě – vyčistí dlažbu, stejně jako laminátové, dřevěné či jakékoliv jiné typy podlah. Na nich zároveň zanechá antistatický film, který zabrání dalšímu usazování prachu a špíny. Provoní váš interiér svěžím mixem citrusů s tóny fialek a jasmínu.

Doma máme buď dřevěné  podlahy nebo dlažbu. Takže údržba bezproblémová, jen vybrat ten správný čistící prostředek. Mám své oblíbené a ten od značky Real se mezi ně zařadil. Příjemně voní a podlaha je krásně naleštěná. Za mě dobrý 🙂

Poslední? To nejlepší nakonec!

Real green clean plochy – kuchyně, koupelna, poličky v obýváku i psací stůl v dětském pokoji. Univerzální přípravek na všechny plochy v domácnosti. Se svou výbornou odmašťovací schopností a účinnou silou na mýdlové a vápenaté usazeniny bude vaším účinným pomocníkem.

Já jsem ho testovala hlavně v kuchyni. Varná deska a dlaždičky na lince jsou věčně špinavé. Prostě se u nás intenzivně vaří, to víte. A čistící prostředky u nás tečou proudem 🙂 Ne každý se mi líbí a vyhovuje mi, opět jsem si za ty roky vytvořila své oblíbence.  Univerzální čistící prostředek Real green clean patří k těm lepším a není nutné ani u znečištěnějších míst dlouho čekat, až půjdou setřít. Nastříkám, chvilku počkám a je vyčištěno.

Moc pěkně se mi podařilo očistit také sprchový kout, na kterém se usazují nepěkné skvrny, i když po každém sprchování poctivě plochu stíráme. Prostě ta hnusná vápenitá voda. Stačilo jen postříkat vlhký povrch, počkat deset minut a setřít. Hotovo, krásně vyčištěno!

Závěr? Jdu shánět ve kterém obchodě si koupím další přípravky Real green clean. Ti z vás, kdo mají rádi čistotu a ekologii dohromady, tak by měli také vyzkoušet 🙂