Testování

Testování: Lepidla Pattex Chemoprén slepí vše!

Kvalitní lepidlo je to, co se v naší domácnosti nikdy neztratí. Pořád je co lepit. Občas spadne některá z mých oblíbených dekorací, občas si Žof rozbije nějakou hračku, čas od času se rozlepí oblíbené boty. To je furt něco. A přiznám se, že jsem ještě nesehnala lepidlo, které by nějak extra drželo.

Proto jsem byla velice zvědavá na testování lepidel Pattex Chemoprén. K otestování jsem měla čtyři druhy lepidel a vyzkoušela jsem všechny kromě toho na lepení obuvi, protože aktuálně jsem žádného žraloka na botě prostě nenašla 🙂

Už dlouho mi v komodě ležela na opravu moje oblíbená čelenka. Pořídila jsem si ji na svatbu kamarádky Solničky a moc ráda jsem ji nosila i potom. Jenže z ní začaly upadávat kytičky. Zkoušela jsem je přilepit sekundovým lepidlem a stejně nedržely. Na slepení je totiž malá plocha a místo je celkem namáhané, když se čelenka přizpůsobuje hlavě.

Na slepení jsem použila Pattex Chemoprén Extrém, protože jsem chtěla mít jistotu, že kytka neupadne. A drží! Zatím teda krásně, čelenku jsem měla už několikrát na hlavě. K podzimnímu počasí se teda moc nehodí, ale chtěla jsem otestovat výdrž lepidla.

Lepidlem Pattex Chemoprén Univerzál jsem přilepila magnety, které odpadly z překližkových výřezů na Žofčinu tabuli.

Stejné lepidlo jsem použila i na opravu úchytu od dvířek k tabuli na activity board. Příště bych raději sáhla Pattex Chemoprén Transparent.

To jsem použila na přilepení ucha k betonovému květináči.

Všechny moje lepené pokusy zatím drží jak čert. I když jsem s nimi zkoušela viklat 🙂

Takže za mě, Pattex Chemoprén super a určitě budou mít v naší domácnosti své místo.

Co o všech druzích lepidla Pattex Chemoprén říká výrobce?

Pattex Chemoprén Univezál se ve vaší domácnosti nikdy neztratí, protože doma i na zahradě je stále potřeba něco opravovat a toto lepidlo je vhodné na lepení široké škály materiálů jako je například dřevo, plasty, guma, kůže, plech sklo, korek, karton. Takže s ním opravíte hračky, jako je domeček pro panenky, rozbitou vázu či hrnek, ale přilepíte s ním i věšáky v předsíni nebo zrcadlo. A pokud máte Pattex Chemoprén Univerzál v plechovce, můžete se pustit i do pokládání lina či lišt.

Pattex Chemoprén Obuv se hodí na lepení a opravování veškeré obuvi. Díky jeho transparentnosti vzniká po zaschnutí lepeného spoje průhledná vrstva a není tedy poznat, kde vaše obuv byla slepována. Což jistě ocení zejména dámy, v jejichž šatnících nesmí chybět krásné lodičky i pánové, kteří si potrpí na kvalitu a nehodlají se vzdát svých pohodlných bot. Lepidlo je vysoce odolné vůči vlhkosti, zároveň zůstává i po zaschnutí stále pružné, tudíž si na své přijdou i sportovci a maminky, jejichž dítka ráda vyráží za dobrodružstvím ještě když se na trávě třpytí ranní rosa. Pattex Chemoprén Obuv pevně spojuje širokou škálu materiálů, jako je například kov, kůže, guma, korek, ale i například dřevo, měkčené PVC nebo textil.

Pokud oprava vašich věcí vyžaduje opravdu velikou sílu, přináší Pattex i Chemoprén Extrém, který je přímo určený na zvláště pevné lepení kůže, dřeva, gumy, textilií, kovů, překližky a mnoho dalších materiálů vyžadujících velkou pevnost spoje. Snadno s ním slepíte například pásek, ucho ke kabelce či madlo od lednice.

Pattex Chemoprén Transparent je vhodný pro lepení a slepování věcí, u kterých vyžadujete neviditelný spoj, který jistě oceníte i při slepování průhledných či průsvitných materiálů jako je sklo, plexisklo nebo textil. Pattex Chemoprén Transparent můžete však využít i na lepení dřeva, kovu, gumy, kůže, plsti nebo měkčeného PVC. S tímto lepidlem tak zachráníte mnoho dětských hraček, jako jsou například prstýnky s kamínky, ale i babiččiného oblíbeného trpaslíka.

Více o lepidlech Pattex Chemoprén najdete na www.pattex.cz.