fbpx
Nápoj,  Recepty,  Testování

Seznamte se. Tohle je praktické, zdravé a čistě přírodní smoothie Gusty.

Smoothie si do našich končin našlo cestu už celkem dávno. Nebyla a není to žádná novinka. Jako děcka jsme tomu říkali koktejl a u nás na vesnici, v domě se zahradou, to býval koktejl takový, jaké zrovna zrálo ovoce. Zeleninu jsme do něj nedávali. Ale do smoothie, jak jej známe dnes, patří kromě ovoce taky zelenina. Můžete ho doplnit vodou nebo mlékem, případně oblíbeným nemlékem – mandlovým, kokosovým, z ovesných vloček.

Rozličné kombinace si už doladíte podle svých chutí a opět, my v domě se zahradou, taky podle aktuální sklizně. V zimě zase taháme z mrazáku zásoby mraženého ovoce nebo kupujeme ovoce v obchodech. Jenže občas nakoupíme ovoce více, než spotřebujeme a to se pak zbytečně kazí. Nebo máme chuť na konkrétní ovoce a to zrovna v obchodě není.

A já jsem pro vás objevila praktické řešení, které u nás velice rychle zdomácnělo a to hned z několika důvodu…

GUSTY – 100% přírodní instantní smoothie

Lyofilizované ovoce a zeleninu už určitě znáte. Lyofilizace je sušení mrazem, při kterém v přírodních plodinách zůstávají původní živiny i vitamíny. Já používám lyofilizované ovoce na pečení, ale hlavně do snídaňových kaší a jogurtů. Žofi se po něm může utlouct, nejvíce miluje maliny a jahody. No a Gusty využili výhod lyofilizovaného ovoce a připravili tyhle kouzelné sáčky.

Benefity jsou jasné na první pohled. A až vyzkoušíte, budou vám ještě jasnější. Gusty nabízí celkem 11 různých druhů instantního smoothie. Jsou očíslovány a pro vás tak bude velice lehké zapamatovat si, které číslo má vaše oblíbená kombinace. Každé smoothie má i svůj název a vzadu na sáčku vypsaný seznam použitých surovin. Je velice snadné zorientovat se v nabídce.

Pokud s Gusty začínáte, doporučuji vybrat si jedno z větších balení, kde ochutnáte všechna smoothie. V dárkové kazetě máte navíc i lahvičku na smoothie. Nebo zkuste ochutnávkové balení, které obsahuje od každého druhu jeden sáček.

Bez éček, bez chemie, bez aditiv. Že to zní skvěle?

Ale to jsem ještě neskončila s výčtem benefitů…

Tony je od září na internátu. Zrovna ona je největší milovník smoothie v naší rodině. Od prvních dnů v Olomouci má pěkný zápřah. Čtyřikrát týdně fotbalový trénink, velká porce tělocviku ve škole, náročné učivo na gymnáziu. A nevím jak je to u vás, ale u nás řádí různé virózy, takže naše okolí padá do postele. Takže je to jasné. Vitamíny, vitamíny, vitamíny. Doma máme výkonný mixér, ten však Tony na internátu nemá. I proto mi Gusty nabídka přišla naprosto v tu pravou chvíli. Tony si vždycky o víkendu sbalí pár kousků Gusty smoothie a na internátu jen přidá vodu nebo mléko. Má hotovo. Čerstvé smoothie, 100 % přírodní, plné vitamínů, za půl minuty připravené.

Já jsem ale ještě neskončila…

Když se dostane 100 % přírodní smoothie Gusty do kuchyně Bohyně, tak si asi nikdo nemůže myslet, že se tady bude jen popíjet.

Jak jsem už psala, lyofilizované ovoce používám i na snídaně, do vaření i pečení. A přesně tak můžete využít i smoothie Gusty. Přidat do těsta na palačinky, na různé moučníků, do jogurtu na snídani. Třeba kefírové mléko. Jasně, že si koupíte ochucený jogurtový nápoj, kefír nebo mléko. Jenže tam většinou bývá ovocná chuť (někdy i umělá) a spousta cukru. A ten ve smoothie Gusty nečekejte. Jen samé ovoce a zelenina. Vy si tak můžete koupit kefírové mléko a do něj přimíchat Gusty. Klidně jen půl sáčku a druhou si nechat na příště. Nebo vypít s vodou.

No a já jsem dostala za úkol připravit pro vás nejrůznější dobroty, do kterých můžete Gusty smoothie použít. Upekla jsem už výborný bezlepkový chlebíček a chystám se na další laskominu. Vy tohle všechno můžete sledovat u mě na blogu, instagramu i facebooku. Nebo také na sociálních sítích Gusty.