fbpx
Testování

Prázdninové snídaně pro děti i dospělé

Miluji prázdniny. Spousta času, dlouhé lenošení a nekonečné snídaně.

DSC_8474

Ve školním roce jsou snídaně podobné jako vejce vejci. Děti se probudí a není moc času na dlouhé vychutnávání jídla. Dají si jogurt s ovocem a vločkami nebo cereálie s mlékem. To je tradiční snídaně od pondělí do pátku. Proto si dávám pozor jaký jogurt a jaké cereálie vybírám.

Já si s velkou chutí dávám různé obilninové kaše. V současné době vede jáhlová a ovesná. Ty doplním ovocem, chia semínky, ovesnými otrubami a ořechy. Ovoce se snažím používat sezonní, z vlastní zahrádky nebo zahrádky kamarádů a rodiny. Doplňky nakupuji ve zdravé výživě, ořechy a chia semínka pak na internetu. Mám svůj oblíbený eshop.

DSC_8460

Děti mají své oblíbené značky a ty se v současné době rozšířily o cereálie CHEERIOS Oats. Křupavé lupínky s obsahem celozrnných ovesných vloček, namíchané s lahodnými kroužky CHEERIOS. Ovesné vločky obsahují beta glukany, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Dostala jsem dvě krabice na otestování z magazínu Žena-in.cz. U nás doma zabodovaly především ty skořicové. Protože skořice je u nás doma velice oblíbená.

DSC_8497

Proč je snídaně tak důležitá?

Snídaně, první ranní jídlo je start do nového dne a do značné míry rozhoduje o tom, v jaké míře bude úspěšný. Snídaně slouží k doplnění energie po noci, kdy odpočíváme a nejíme. Ti, kdo nesnídají, „jedou celé dopoledne na rezervu“.  Snídaně by měla činit přibližně 20 – 25 % z celkového energetického příjmu. To zaručí dostatek energie a vyrovnanou hladinu krevního cukru bez pocitu hladu.

Snídaně má být pestrá

O tématu snídaně a významu snídání jsme napsali na našich stránkách mnoho. Proto jsme pro vás připravili další zajímavou akci spojenou s testováním. Snídaně má být pestrá a obsahovat zdraví prospěšné složky jako jsou cereálie či kvalitní pečivo bohaté na vitamíny a vlákninu. Vhodné je zařadit mléčné produkty, které tělu dodají bílkoviny a jsou výborným zdrojem vápníku, čerstvé kousky ovoce či zeleniny. Nesmíte zapomínat na pitný režim, který je nedílnou součástí snídaně. Vedle oblíbených nápojů jako je čaj či káva dbejte na dostatečný příjem vody či minerálky.

DSC_8498

Čím si zaléváte cereálie?

Naše děti mají nejraději kravské mléko, ideálně plnotučné 🙂 Já mám cereálie ráda s nápoji Alpro. Momentálně mám doma kokosové novinky. A ty jsem si opravdu oblíbila a nemůžu bez nich být 🙂 Dokonce si je bereme sebou na cesty, ve menším (cestovním a svačinkovém) balení.

20160729_154326

Jaké cereálie máte rádi vy? Co nejraději snídáte?