fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Nespresso na cestách. Aneb jak jsem vyvezla svůj kávovar.

Nejsem systematický typ, který si dělá seznamy toho, co si sbalí na dovolenou. Když se chystá na dovolenou můj exmanžel s Pepínem a Tony, dostanu od něj mailem seznam toho, co jim mám zabalit. Přijde mi seznam pro celou jejich novou rodinu, což jsou tři malé děti, nová manželka a dvě naše velké děti. Seznam je podrobný a je tam všechno!! Včetně slivovice v pleskani (rozuměj, malá placatá flaška) a panáky 🙂

Já seznam nedělám, na každé dovolené mi něco chybí a něco přebývá. Protože se z té předchozí nepoučím o tom, co jsem si neměla brát a že fakt do hor nepotřebuji desatery šaty a troje baleríny. Ovšem naše velké auto to uveze, tak co.

Co ale nezapomenu opravdu NIKDY, je Nespresso kávovar. Nesmějte se! Já si potřebuji dát alespoň jednou denně dobrou kávu a nikdy nevím, jestli tam, kam jedu, ji někde vaří. Co však vím jistě, že tu nejlepší kávu mám v kapslích Nespresso. Takže sbalím kávovar a do velké krabičky alespoň třicet kapslí. Protože si se mnou dá kávu i pan Božský a často i další účastníci zájezdu. Kávu už pije i Pepíno a bezkofeinovou i Tony, takže třicet kapslí začne být brzy málo. Jo a když jede bohyně Lenka s rodinou, tak nám třicet kapslí ani nestačí, protože v této skupince jsme čtyři Nespressoví dospělí.

Já jsem letos na dovolenou do Slovinska vyvezla fešáka Essenza Plus v barvě Cherry Red. Bydlí u nás dočasně, abych ho otestovala a mohla vám o něm napsat. A abych nemrhala časem, tak jsem s testováním začala právě na dovolené.

Ve slovinských horách, na krásné chalupě na konci světa, jsme si kávovar umístili pěkně do kuchyně. Káva z horské vody chutnala, přísahám, o kus lépe než doma. Nebo to bylo tím výhledem na triglavské kopce?

V přímořské Izole jsme bydleli v domě, ve kterém jsme měli pokoj s koupelnou a společnou kuchyni pro šest pokojů. Tady jsem si netroufla nechat kávovar v kuchyni, takže jsem jej zapojila v našem pokoji. Kávu jsem si vařila s chutí do termosky na pláž a libovala si, jak se mám dobře.

Kdo má rád dobrou kávu a vlastní některý z menších kávovarů Nespresso (Essenza Plus je velká tak akorát, aby vám nezabrala moc místa v kufru auta), tak opravdu doporučuji nebát se ho zabalit na cesty. Nemyslím do letadla, ale když jedete autem, tak se vám určitě vejde. Nemusíte tak být bez své oblíbené kávy ani na dovolené.

Určitě doporučuji přibalit taky cestovní hrnek. Ten jsme při dovolené využívali každý den.

V testování pokračuji i doma a již za pár dní vám napíšu co je na tomhle kávovaru super a jak jsem spokojená.

Krásné léto přeje Elly.