fbpx
Testování

Nespresso Barista Creations. Ta nejlepší káva s mlékem.

Jak pijete kávu vy? S mlékem? S cukrem? Můj syn si sladí kávu medem a nedá na to dopustit. Já jsem si kávu sladila dlouhé roky, když jsem po škole začala chodit do práce. Ehm, kávu… Tehdy jsem pila rozpustné cokoliv, co se dalo zalít v práci z rychlovarné konvice. S mlékem a cukrem.

Dnes mám kávu stále moc ráda.

Odbourala jsem cukr, to už dávno. Ale mléko do kávy mi moc chutná, bez něj to pro mě není ono. Když si dáváme kávu doma, tak většinou s našlehaným mlékem, mám na to super přístroj Nespresso Lattissima One. Kdo, stejně jako já, frčí v kávě a přístrojích Nespresso, mám pro něj super zprávu. Šlehače mléka teď koupíte se slevou 20%.

Jenže o tom jsem psát nechtěla. Chtěla jsem vás upozornit na to, že Nespresso má v nabídce nové kávové směsi vytvořené speciálně pro to, abyste si je připravili s mlékem. Je jedno, jestli milujete cappuccino, flat white nebo latté macchiato. Věřte tomu, že v Nespresso si na vyladění chutí těchto tří nových kapslí, dali záležet.

Tým, který vyvíjí nové kávové směsi pro Nespresso, experimentoval s kávami z osmnácti různých míst po celém světe. Ty byly praženy různými technikami, mlety různými způsoby. Cíl byl jasný. Zdokonalit směsi pro zákazníky Nespresso, kteří milují kávu s mlékem. A tenhle výzkum trval celých šest let.

Součástí tvorby nových kapslí byl i průzkum mezi zákazníky. Jakou kávu s mlékem si rádi připravují?

Pobavilo mě, že během tohoto procesu bylo otestováné zhruba 20 000 káv cappuccino 🙂 To je pěkná nálož, co říkáte? 🙂

Každopádně, po těch letech, nám může Nespresso představit zbrusu novou stálou řadu káv, Barista Creations

Proč několik různých směsí, konkrétně tedy tři? Aby Nespresso vyhovělo co nejširšímu množství zákazníků. Někdo v kávě hledá hořkost, někdo kyselost, plné tělo, výraznou chuť a aroma. Jedno však mají kávy Barista Creations společné. Nejlépe si je vychutnáte s mlékem.

Ať už jde o mléko kravské nebo alternativní rostlinná mléka.

Řada káv Barista Creations

Chiaro (italsky „světlá“) – inspiruje se baristy z Brooklynu a je vhodná pro jemné a sladké kávy s mlékem. Je pražená velice zlehka a po přilití mléka nabízí sladké tóny karamelu a sušenek. Můžete si ji vychutnat jako sladké cappuccino.

Scuro (italsky „tmavá“) – inspirovaná baristy z Melbourne a nabízí dokonalou rovnováhu mezi tóny mléka a pražené kávy. Když přidáte mléko, dostanete skvěle vyváženou kávu.

Corto (italsky „krátká“) – tuto směs inspirovali baristé ze Španělska. Je to výrazná, sirupová káva, která je vhodná pro přípravu s menším množství mléka. Směs připravená s mlékem je velmi tmavá, kořeněná, intenzivně pražená a kouřová. Skvěle se hodí jako španělské cortado.

Ještě nemáte svůj Nespresso kávovar? Tak doporučuji využít zajímavé Nespresso nabídky – kávového tarifu. Jak to funguje? Vyberete si kávovar, který dostanete za pouhých 250 Kč. Každý měsíc pak zaplatíte zvolenou částku – 500, 650 nebo 990 Kč. Tato částka bude připsána na váš kávový kredit a vy si v její hodnotě můžete objednat cokoliv z bohaté nabídky Nespresso. Zní to dobře, co myslíte?

Článek vznikl ve spolupráci s mou oblíbenou značkou Nespresso.