fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Nádherná hra světla v Karlových Varech

Divadelní náměstí

Návštěvu Karlových Varů jsme plánovali už dlouho. Termín výletu padl na 8. září. Den, kdy zde mimo jiné probíhal festival světla VARY°ZÁŘÍ. Na podobné akci jsme už byli v jiném městě, ale právě tady měla kouzelná hra světel neopakovatelnou atmosféru.

Alžbětiny lázně

Akce probíhala na mnoha místech ve městě. V Alžbětiných lázních probíhal můj oblíbený videomapping. Co to je? Jde o projekci ve volném prostoru, na různé objekty, často fasády domů. Používají se silné projektory a vzniká dech beroucí podívaná.

Vzhledem k tomu, že podtitulem letošního ročníku bylo „100 let pocitů“, točilo se zde téměř všechno kolem oslavy stoletého výročí naší republiky.

V Karlových Varech se tento audiovizuální festival konal potřetí. Prý šlo původně o jednorázovou akci, ale díky zájmu veřejnosti se organizátoři rozhodli pokračovat. A podle mě to bylo opravdu skvělé rozhodnutí. Protože světelná show městu fakt sluší.

Naprosto dokonalá podívaná byl UV tunel –  Bezpečí v Sadové kolonádě. Ten bavil dospělé a ještě více děti.

U Hotelu Thermal zase několik set žárovek znázorňovalo nejdůležitější okamžiky posledních sto let. Tohle téma bylo v letošním roce opravdu výborně zvolené a myslím, že na většině stanovišť krásně ztvárněné.

K naší návštěvě Karlových Varů a festivalu VARY°ZÁŘÍ samozřejmě patřilo také ochutnávání Karlových Varů. Co mě zaujalo? Výborný karlovarský dort podle původní receptury. Skvělé byly ale také všechny ostatní dezerty.

Doufám, že stejná akce se bude konat opět i příští rok.

Elly