fbpx
Co se nikam nevešlo,  Testování,  Vánoce,  Zima

Lidl FOOD Challenge – vánoční výzva

lidl

 

Zajímavá výzva, které se musím postavit čelem. Suroviny na stole, takže do práce!

Při své práci redaktorky internetového magazínu Žena-in.cz a při práci na našem foodblogu jsem začala spolupracovat s PR oddělením mého nejoblíbenějšího supermarketu – LIDL. Velké nákupy nedělám nikde jinde, dříve oblíbené řetězce šly stranou a já už nenakupuji nikde jinde než tady, v malých krámcích a na trhu. Důvod je jasný. Když chci kupovat kvalitní potraviny, tak vím, že tady se nespletu. Akční týdny, kdy si můžu vybírat třeba z francouzských nebo italských potravin, doma doslova milujeme.

I proto mě velice potěšila výzva zúčastnit se akce pro foodblogery. První Lidl FOOD Challenge, první výzvy pro nadšené amatérské kuchaře.

Zadání je stručné a jasné. Vymyslet a připravit (uvařit nebo upéct) vánoční pokrm, který bude obsahovat tři zadané ingredience (a k nim další, podle potřeby).

S čím tedy musím pracovat?

  • Amaretto „Armilar“

  • vlašské ořechy „Alesto Fine“

  • pomeranče

 

Není to nádhera? Hned když mi zadání došlo, tak jsem začala přemýšlet a napadaly mě nejrůznější roztodivnosti. Sladké i slané recepty. Slaný tedy napadl mého šikovného muže. S mou nerozhodnou povahou bylo nejhorší vybrat ten, na který vsadí, ten, kterému nejvíce věřím. Vybrala jsem a doufám, že dobře.

K základním požadavkům jsem přidala ještě mascarpone (které kupuji jedině v Lidlu), pár dalších základních surovin a do práce!!

Nejlepší recept z těch nejlepších vybere hvězdná kuchařská porota. Roman Paulus, Marcel Ihnačák a Markéta Krajčovičová. Tyto tváře Lidlu určitě znáte z televize i letáků. Nejnověji můžete v Lidlu získat kuchařku dvou borců šéfkuchařů, složenou z receptů, které vyšly právě pod hlavičkou obchodu. Více informací najdete na webu lidl.cz.

Držte mi pěsti 🙂 Elly