fbpx
Dezerty,  Recepty,  Testování

Léto s Madetou: Nepečený ovocný dort

Nepečené dorty s ovocem jsou hitem každého léta. Nedávno jsem vám sem přidala recept na nepečený dort ze zakysanky  a pro tentokrát jsem ho ještě vylepšila skvělým ochuceným tvarohem od Madety. Ten si nás doma fakt získal, protože je fakt povedený. Ochutnala jsem jen vanilkový, ale mrknu se v obchodě i po jiné příchuti.

Potřebujete

  • 540 g Jihočeský tvaroh s jogurtem (ideálně vanilka) (4 ks)
  • 200 g Jihočeská zakysaná smetana 15 %
  • 250 ml Jihočeská smetana ke šlehání 33%
  • 240 g dětských piškotů
  • ovoce dle chuti

Tvaroh s jogurtem, zakysanou smetanu a smetanu ke šlehání prošlehejte společně v robotu. Není potřeba sladit, směs je dost sladká díky Jihočeskému tvarohu s jogurtem.

Připravte si rozevírací dortovou formu. Boky formy obložte pruhem pečícího papíru. Vrstvěte připravené suroviny. Na dno formy dejte vrstvu piškotů, potom vrstvu krému, vrstvu ovoce, vrstvu krému, vrstvu piškotů, zase vrstvu krému a zakončete vrstvou ovoce. Nechte přes noc ztuhnout v lednici.

Náš tip:

Tvaroh s jogurtem si můžete vychutnat v mnoha variantách. Zakoupit můžete příchuť jahoda, broskev, 60% čokoláda, stracciatela či vanilka. Ať už máte tedy rádi ovocné příchutě či ujíždíte na čokoládě, trefí se vám do chutě.

Dobrou chuť přeje Elly.