fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Joolz – náš spolehlivý holandský kočárek

S povídáním o kočárku, který jsme si vybrali pro naši Žofii, jsem si dala na čas. Půl roku a měsíc. Důvod je jednoduchý. Nechtěla jsem udělat ukvapený závěr a chtěla jsem kočárek pořádně otestovat. V různých podmínkách, rozličných terénech, za každého počasí.

Kočárek nám začal sloužit v srpnu, ve velkých vedrech. Projel s námi celou zimou a teď spolu zase vplouváme do jarního počasí, tentokrát už ve sportovní verzi. Vyzkoušela jsem už tedy všechno co se dá a tady je mé hodnocení. Je to hodnocení subjektivní a komu se nechce číst, tak pro něj mám jedinou a rychlou informaci. Kočárek je boží a jiný bych nechtěla. Pro ty, koho zajímají podrobnější informace, tady jsou.

Holandské kočárky značky Joolz do naší republiky dováží firma Crystal Baby. V současné době si na jejich stránkách můžete vybrat ze čtyř typů kočárků Joolz: Day 2, Geo 2 (ten mám doma já), Day 3 a Hub. Když váháte s výběrem, doporučuji jednoduchou věc. Zajeďte si na některý z veletrhů pro maminky a děti a tady si můžete kočárky vyzkoušet. Já jsem vybírala na veletrhu PRO DÍTĚ v Brně, kde jsem si  ujasnila svou volbu, poté co jsem si všechny vytipované kočárky vyzkoušela.

Holky z Crystal Baby se na stánku věnují všem zájemcům, kočárek s vámi rozloží, složí, odpoví na všechny všetečné dotazy. Můj manžel se třeba u každého kočárku zajímal o to, jestli má držák na pivo 🙂 Náš Joolz ho má. Oficiálně je to tedy držák na nápoje, takže já v něm vozím kafe a manžel pivo 🙂 A děti všechno možné, co si zrovna koupí. Dáte do něj pohodlně kávový hrníček Nespresso, petku s Magnesií, plechovku s nealko ovocným pivem nebo čtyřdecovou sklenici na pivo Volba sládků 🙂

Než jsem otěhotněla s Žofií, tak mě ani nenapadlo pokukovat po kočárcích. Nemyslela jsem si, že ještě budu někdy nějaký potřebovat. Když se u nás doma všechno změnilo a já jsem s rostoucím břichem začala přemýšlet jaký kočárek vyberu, tak jsem věděla, že si chci poslední miminko povozit v něčem pořádném. Začalo pátrání po netu, okukování projíždějících kočárků a již zmíněný finální výběr na veletrhu. Na puberťáky jsem měla levné kočárky z Polska a věděla jsem, že tudy cesta nevede.

Chtěla jsem kočárek s prostornou hlubokou korbou, protože s mým vysokým mužem se dalo předpokládat, že i miminko nebude žádný prcek. Navíc nás čekala zima s fusakem a většina kočárů, které jsem viděla, měla hlubokou korbu dost malou.

 • splněno – Žof jezdila v naducaném fusaku Elodie Details a Bjällra of Sweden, skoro do půl roku. Pak si „vyvzdorovala“ sporťák, protože je to Keliška a chtěla vidět. I když patří k větším dětem, měří přes 70 cm a váží přes 8 kg, pořád by se s fusakem do korbičky vešla. U spousty jiných kočárku už bohužel ne.

  Víte proč to je? Holanďané jsou vysocí, rodí velké děti a proto jsou tomu přizpůsobeny i kočárky.

  Až vám z hluboké korby miminko vyroste, stačí ji jen zipem odepnout od konstrukce a připnout sportovní verzi. Místo objemné korby pak skladujete jen „placku“. Velice praktické řešení.

Chtěla jsem kočárek, který bude dost vysoký. Aby vedle mého muže nevypadal jako hračka pro panenky.

 • splněno – Kromě toho, že má kočárek nastavitelnou rukojeť, takže ho v pohodě může řídit Tony se 150 cm, tak i manžel s téměř dvěma metry, je i dostatečně vysoko od země. Takže když řešíte malé miminko v korbičce, nemusíte se příliš ohýbat. Což ve svém věku už s panem Božským fakt oceníme.

Chtěla jsem kočárek, který se snadno skládá. Protože často jezdím autem a kočárek bude jezdit se mnou.

 • splněno – Kočárek skládám do auta téměř denně. Po složení se zacvakne pojistka, takže se složený kočárek při manipulaci nerozevírá. Jeho skládání je velice jednoduché a složený kočárek mi vejde i do kufru našeho auta s malým kufrem. Kočárek jsem před psaním tohoto textu pořádně prohlédla a je bez jediného škrábance. Takže materiál odolá i častému skládání a převážení. Pro cesty letadlem doporučuji pořídit si cestovní tašku . Tak si můžete být jistí, že vám kočárek neponičí v zavazadlovém prostoru letadla. Doporučuji také na delší cesty autem, na dovolenou, atd.Praktickou součástí Joolz Geo 2 je odnímatelný spodní koš, s uchy. Můžete do něj naskládat v obchodě nákup, doma jednoduše vycvaknout a přenést nákup až do kuchyně.

Chtěla jsem kočárek, který zvládne terén v okolí naší vesnice, výlety i procházky po městě.

 • splněno – Napište mi kam se s kočárkem Joolz chystáte a já vám napíšu co všechno už zvládl ten náš. Po kočičích hlavách města se pohybuje bez problém (tenhle terén Žof miluje k usínání), nastupuje se s ním dobře do tramvaje i vlaku. Bezchybně se pohybuje po hladkých chodnících lázeňských promenád, po rozbitých chodnících v naší vesnici, při běžných výpravách do města.Když s ním vyjedu za domem na polní cestu, tak jediná nevýhoda je bahno, které musím potom omývat z kol (na tyhle výlety doporučuji odcvaknout spodní koš a nechat ho doma).Kamenité cesty zvládá také dobře. Při víkendu v Beskydech na Bílé jsme s ním dojeli na Masarykovu chatu i na rozhlednu Čartak.V zimě jsme se jezdili dívat na děti na sjezdovce a projel i vysokým sněhem. Tady zase doporučím uzamknout přední kolečka, sníh tak zvládá lépe. V létě s ním jedeme do Slovinska, v květnu do Maďarska…náš kočárek je cestovatel.Jsme akční rodina a Žofie i Joolz v tom jedou od narození s námi. S kočárkem se skvěle jezdí i po trávě na dvoře, baví mě jak se s ním dají sjet i vyjet schody, nepotřebujeme žádný nájezd ke vchodu.Kočárek je pevný a stabilní, naše Žof je v něm v pohodlí a bezpečí. Přispívají k tomu i pětibodové bezpečností pásy.

Chtěla jsem kočárek, který bude fakt dobře vypadat.

 • splněno – Co bych vám k tomuhle bodu napsala. To, jak vnímáme vzhled kočárku, je dost individuální. Nejmenovaná značka kočárků, která dnes patří k těm nejvíce oblíbeným a vídám je na každém rohu, se mi třeba nelíbí ani trochu. Naopak Joolz byla láska na první pohled. Líbí se mi široký výběr barev, ladění s koženými madly, drobné detaily.Miluju ty ladné tvary, ať už je o Day, Geo nebo Hub. Výběr barev – velká pecka. My jsme byli s barvou celkem bezradní. Já jsem nejvíce přemýšlela nad béžovým, ale Tony moc chtěla modrý. Nakonec jsme vybrali odstín Blu. Barva je zajímavá a moc krásná.
  Líbí se mi i možnost vytunit si kočárek barevnými madly se jménem dítěte, má překrásně propracované rukojeti a krásné detaily.

  Po sedmi měsících používání je kočárek stále jako nový. Není na něj jediná oděrka, opotřebovaná látka, nic.

Chtěla jsem kočárek, který se bude dobře udržovat.

 • splněno – Jakoukoliv šmouhu, co jsem na kočárku zatím měla, jsem dokázala omýt hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Horší to asi bude, až Žofina dostane v létě v kočárku do ruky nějaké ovoce, sušenku nebo něco podobného. Z diskuzí, které jsem o kočárku četla však ani tohle není problém a materiál jde velice dobře zbavovat i větších nečistot.

Dnes, po půl roce s kočárkem Joolz Geo 2, můžu s klidem říct, že můj výběr byl výborný a kočárek všechny mé požadavky splňuje.

Celá řada doplňků…

Ke kočárku doporučuji pořídit si nezbytnosti jako je pláštěnka do deště, sluneční clona a praktická přebalovací taška. Taška je velice prostorná, vejdou se nám do ní všechny nezbytnosti pro miminko. Co si plánuji pořídit na léto, je prodyšné letní sedátko. To je vyrobené ze speciální síťoviny a dítku v něm není horko. Na léto je také praktická a  nezbytná síťka proti hmyzu. Kdo chce, může kočárek doplnit také slunečníkem.

Pro větší sourozence doporučuji pořídit footboard. Aby jste mohli staršího bráchu nebo ségru na kočárku svézt. Třeba když spěcháte nebo ho bolí nohy. Švagrová si tenhle doplněk nemůže vynachválit.

Do kočárku a nejen do něj, jsem si pořídila také deku Joolz, medové plásty, v barvě Mint, která se ke kočárku Blu podle mě hodí nejvíce.

Pokud hodně jezdíte autem a potom s kočárkem, určitě nezapomeňte na adaptéry na autosedačku. Ty využívám hodně často. Když jedeme jen na krátkou cestu, s Tony na fotbal, na nákup. Netahám sebou celý kočárek, pouze podvozek, adaptéry a nacvaknu na ně autosedačku – vajíčko – Joolz.

Autosedačku můžu také doporučit, Žof je v ní spokojená a je velice bezpečná. Žofinka teď měří něco přes 70 cm a váží přes 8 kg a do sedačky se stále pohodlně vejde. Sedačka má stahovací stříšku, praktické pratelné potahy a velice praktickou vychytávkou jsou magnety, které jsou všity v ramenních popruzích. Když dáváte miminko do sedačky, popruhy si pohodlně přichytíte na kraji sedačky.

Jak o kočárek pečovat

Určitě si nemyslete, že když koupíte dražší kočárek, tak se o něj nemusíte starat. Je to podobné, jako když si koupíte třeba drahé kolo. Je potřeba ho pravidelně promazávat silikonovým olejem, čistit a v případě jakéhokoliv problému se obrátit na „servis“ v prodejně, kde jste kočárek zakoupili. Servis, který mají kočárky Joolz si všechny maminky nemůžou vynachválit.

Zajímají vás další věci o kočárku Joolz? Ptejte se…

Velkou fotogalerii z našeho života s kočárkem Joolz najdete na facebooku. Včetně podrobných popisků o terénu a několika tipů na výlety a dobré jídlo. Klikněte ZDE.

Podtrženo sečteno. Proč JOOLZ v několika bodech.

 • holandský design prémiové kvality
 • široký výběr barev a designů
 • vysoká a prostorná korba kočárku
 • prodyšné materiály
 • sluneční clona s faktorem 50
 • ventilace v boudičce kočárku (oceníte hlavně v létě a když chcete šmírovat miminko)
 • ergonomické sedadlo pro větší děti (prostorné, pohodlné, úžasné)
 • sklápěcí sedadlo
 • otočné sedadlo – ve směru, proti směru (jedním pohybem se Žof může dívat na mě nebo dopředu)
 • velký rozsah nastavení držadla (pro Tony se 150 i manžela se 190 cm)
 • jednoduchý k manévrování (jednou rukou!!! Přísahám)
 • intuitivní ovládání
 • hladce složíte do auta (vyzkoušeno už tisíckrát…)
 • prostorný koš (hračky, přebalovací pomůcky, nákup…cokoliv chcete!)
 • malá kolečka jdou uzamknout (hodí se hlavně ve sněhu)
 • bohaté příslušenství: sluneční, taška, fusak, sluneční clona, moskytiéra, pláštěnka, cestovní taška, aby se kočárek nerozbil, stojan na nápoje, letní sedadlo, adaptéry na sedačku, deky, lehké fusaky, prostěradla do kočárku

 

Máte Joolz a jste s ním spokojení. Pořizujete rádi fotky na instagramu. Nezapomeňte na hashtag #myjoolz