fbpx
NEVAŘÍME :-),  Ohnutý rožek

Dívčí odvaha, chtíč a havraní peří v trilogii Havraní kruhy

Zanedbávám svou oblíbenou kategorii o knihách pro celou rodinu. A to mě dost mrzí. Protože ne, že by se u nás nečetlo. Čteme intenzivně, všichni kdo jsme čtenáři, co to čas dovolí. I když toho času je v tomhle krásném počasí méně než na podzim a v zimě. To jsou měsíce, které čtení vyloženě nahrávají.

Ten, kdo u nás v současné době čte nejvíce, je šestnáctiletý Pepíno. Má taky rozhodně nejrozsáhlejší knihovnu z naší rodiny, plnou krásných knížek. Většinou tedy knižních ság, na které se zaměřuje jeho zájem. Na rozdíl ode mě ještě nepodlehl kouzlu ebooků, pořád u něj vedou nádherné papírové knížky. I když já jsem si je oblíbila hlavně z praktických důvodů, líp se mi čtou při kojení 🙂

Pepíno dostal na Vánoce přes třicet knih. Přesto téměř z každého výletu do většího města vozí další knížky, které si kupuje z kapesného 🙂 Jasný důkaz toho, že jsme vychovali vášnivého čtenáře.

Aktuálně čte sérii Časodějové a hned až ji dočte, připravíme pro vás malou recenzi, abyste měli tip pro vaše puboše.

Dnes vás chci však nalákat na sérii tři nádherných knih. Trilogii Havraní kruhy z nakladatelství Host přečetl Pepíno už před Vánocemi. Potom ji půjčil naší kamarádce Markétě. Líbí se mi, že kniha nadchla jak teenagera, tak dospělou mámu pětileté holky. Ještě si slibuji, že si ji přečtu i já. Jenže já mám před sebou desítky knih, které chci číst a tak málo času…

Co mi tedy napsala o trilogii Havraní kruhy Markéta, čtenářka, která má přes třicet? 🙂

Hodně často se mi stává, že si knihy vybírám podle přebalu. U série Havraní kruhy tomu nebylo jinak. Už po první kapitole jsem věděla, že tohle bude něco. Svět, ve kterém lidé uctívají jiného boha, svět tak podobný tomu našemu a do toho prvky severské mytologie – to je prostě úžasná kombinace. Hlavní hrdinka Hirka, mi přirostla k srdci, už jen tím, že je jiná než ostatní dívky v knížce. Zvláštní hrdinka, která má pro strach uděláno. Co mě opravdu nadchlo, že se tento jiný svět v určitých momentech spojil s tím naším, reálným. Tři díly plné napětí, dívčí odvahy, chtíče a havraního peří. Rozhodně to není čtení jen pro mlaďochy.

Pár slov od šestnáctiletého Pepína

Havraní kruhy se mi hodně líbily. Provázání smyšlených světů, jako je Ymslanda, kde žila Hirka, bezocasá mezi ocasými, s našim lidským světem, odkud se dozví, že pochází, bylo skvělé. Každý díl z této trilogie je napínavý, poutavý, plný zvratů a nečekaných událostí, který se dobře čte. Hirka později zjístí, že má společného né s jedním, ani s dvěma, ale dokonce se třema těmito světy, do kterých se díl po díle dostanete, něco společného.

Za recenzní výtisky děkujeme nakladatelství HOST.

Celou trilogii můžete zakoupit TADY. Knihy jsou dostupné taky jako ebooky. Seznam míst, kde ebooky můžete zakoupit, najdete na webu nakladatelství HOST.