fbpx
Co se nikam nevešlo,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Večeříte spolu? Ptá se Tefal… My ano!

Co pro vás znamená adventní čas? Povím vám, co pro mě. Pracovně jde o jedno z nejvíce hektických období během roku. Do toho sundávám z půdy několik krabic s vánočními ozdobami, uklízím a zdobím dům. Taky pečeme cukroví. A letos to všechno musíme napasovat do míst, kde si nehrajeme, nekrmíme, nepřebalujeme nebo jinak neobskakujeme našeho benjamínka, tříměsíční Žofii. 

1. adventní svíčka zapálená společně, v pěti…

Celý den uteče, ani nevím jak a už je tady večer. A to přichází čas na naše rodinné rituály. Protože až večer se pěkně celá rodina sejdeme v klidu doma. Náš večer začíná koupáním Žof a její večeří. Ta jediná s námi zatím většinou nevečeří 🙂 Nakrmená Žof jde spát. Někdy usne hned, jindy je to trochu oříšek. Když se jí spát nechce, přichází na řadu náš oblíbený List. Je to lehátko NUNA Leaf, které dáme na stůl a Žofinka s námi může být u stolu.

Podle mě pomůcka číslo jedna v rodinném životě s kojencem 🙂

Žofi v Listu od Nuna

A jdeme na klidnou část našeho dne. Připravíme si večeři. Někdy teplou, jindy studenou, podle toho jaký měl kdo oběd a na co máme chuť. Připravujeme ji společně, kdo má čas, přidá ruku k dílu. Nebo chystáme my, rodiče a děti ještě píšou úkoly nebo se učí. Případně jeden rodič uspává Žofii a druhý chystá večeři 🙂 Máme několik variant…

Dokonalé hovězí na houbách a halušky

Klidně bez mučení přiznám, že máme i několik variant kde večeříme. Přesněji dvě. V jídelně u stolu a v obýváku u televize. V jídelně si u jídla povídáme, v obýváku sice taky, ale ještě si k tomu pustíme některý z našich oblíbených seriálů. Aktuálně jsou to Krejzovi 😀 A užíváme si rodinnou pohodu. Jsme spolu a jsme za to rádi. 

Tatarákový festival ve Valašském Meziříčí Na kraji lesa

A společně spolu taky rádi večeříme v restauraci. Naposledy jsme třeba byli na tatarákovém festivalu v penzionu Na kraji lesa

Vážím si toho, že i naše velké děti s námi rádi tráví čas, pomůžou s přípravou večeře a neutíkají k sobě do pokojů, s krajícem namazaného chleba, jak je tomu ve spoustě rodin v našem okolí.

A právě o tom je nová kampaň mé oblíbené značky Tefal, se kterou dlouhodobě a ráda spolupracuji. Jmenuje se Večeříme společně a jde v ní právě o to, co jsem popsala výše. O čas, který rodina stráví spolu, u dobrého jídla. Jedním z důležitých předpokladů pro to, abychom mohli strávit příjemný čas u společné večeře, je i rychlost, s jakou večeři připravíme, uvaříme. O tu jde především ve všední dny, kdy není tolik času jako o víkendu.

Společná večeře je důležitý rituál a vidí to tak stále dost lidí. Ale společně večeří jen 1/3 českých rodin. Ať už je to proto, že chybí čas na vaření, rodiče chodí pozdě z práce a děti i dospělí mají kopec různých povinností a aktivit. Co s tím můžeme dělat? Vím co nám i vám může pomoct.

V první řadě jsou to různí pomocníci, chytré domácí spotřebiče, kvalitní nádobí. A to nabízí právě Tefal. To druhé, jsou nápady a dobré, rychlé recepty. To zase nabízí široká nabídka kuchařských knih a foodblogů, kterých je plný internet. Až si najdete ty své, oblíbené a osvědčené, bude příprava večeří zase trochu snazší.

Kuchařka, která stojí za koupení

Já jsem teď svou sbírku kuchařských knih rozšířila o jednu nádhernou knihu Svatavy Vaškové, kterou můžete znát z jejího foodblogu Coolinářka.cz . Vydala už třetí knihu, která se jmenuje Tak chutná hygge a je plná snadných receptů na pohodové večeře. Já jsem se do knihy zamilovala na první listování. Je velice inspirativní, dýchá z ní opravdu hygge, tedy pohoda. 

Recepty jsou snadné, srozumitelně napsané, z dostupných surovin. Doporučuji jako skvělý dárek pod stromeček. A k nim bych přibalila třeba geniální sadu Tefal Ingenio. Já v ní vařím už čtyři roky a nemůžu si ji vynachválit. 

Dalším pomocníkem při vaření rychlých večeří je pro mě mixér Tefal Ultrablend Cook. Mixuje, vaří, vaří a mixuje. Má rodina miluje krémové polévky, ty umí Ultrablend na jedničku. A už se těším, až v něm začnu připravovat Žofii příkrmy. Protože tady tím spíš uvítám úsporu času. Ve výsledku pak budeme večeřet společně úplně všichni. A to je pro naši rodinu opravdu důležité.

Jsem ráda, že chytré spotřebiče a kvalitní nádobí Tefal je už roky součástí mé domácnosti a děkuji za možnost spolupracovat s touto kvalitní značkou.

Elly