fbpx
Testování,  Vánoce

Vánoční tipy pro milovníky kvalitního olivového oleje

Už v minulém článku jsme se věnovali těm čtenářům, kterých je na mém blogu nejvíce. Milovníkům dobrého jídla a pití.

Záměrně jsem vynechala dárky, kterým jsem chtěla věnovat zvláštní článek, protože nabídka, o které vám chci napsat, je dost obsáhlá. Jsou to olivové oleje od nejúžasnější dámy, která je olivová královna. Olivové oleje, které v poslední době vidíte téměř v každém mém receptu. Objevují se i v mé Božské kuchařce

Dagmar Kublová je člověk, který si jde za svým snem. Práci v úplně jiném oboru vyměnila za podnikání s voňavým zlatým pokladem, s olivovým olejem. Při svých cestách po světě toho ochutnala více než dost, objevila ty nejlepší olivové oleje a rozhodla se vozit je sem k nám a prodávat.

No, není to krása? Nevěřím na náhody a spíš věřím na osudová setkání. Dáša mi s nabídkou spolupráce napsala jen pár dní potom, co jsem ji objevila na instagramu a uvažovala, že oslovím já ji. První setkání proběhlo u nás doma na terase, degustovaly se olivové oleje chorvatské rodinné farmy Chiavalon a já jsem se pomalu začala zamilovávat. Do olivových olejů, které chutnají úplně jinak než ty, které jsem dosud ochutnala. Do Dášina nadšení a vyprávění o olivových farmách, olejích, chutích, cestách.

Od toho dne používám olivové oleje mnohem více než kdy dříve. Užívám si jejich úžasné plné chuti, už taky vím, že kvalitní olivový olej můžu v klidu použít v teplé kuchyni, že na olivovém oleji můžu třeba smažit.

Nabídka olivového krámku Olivum.cz neobsahuje desítky značek ani stovky druhů olejů. Dáša si své dodavatele pečlivě vybírá. Jezdí na olivové farmy osobně, ochutnává, jedná s majiteli, s vlastníky rodinných farem, které mají často menší olivové háje a nepříliš velkou produkci oleje. Vybírá s nadšením a láskou k produktu, který nabízí.

Jak se na eshopu orientovat? 

Můžete si vybrat olej buď podle farmy, kterou znáte nebo podle toho jak výrazný olivový olej chcete. Vše je přehledně řazeno. Oleje jsou podrobně popsány, v textu najdete doporučení, do kterých jídel se oleje hodí.

Já mám svou milovanou značku, tu první, kterou jsem ochutnala. Chorvatskou rodinnou farmu Chiavalon

Líbí se mi hned z několika důvodů. Zamilovala jsem se už na instagramu Olivum, kde mě samozřejmě upoutaly lahvičky

Jestli chcete s olivovými oleji Chiavalon začít nebo chcete dárek pro někoho, koho máte rádi, doporučuji z celé nabídky testovací sadu v nádherné krabici s ručně psaným citátem z knihy Alchymista od Paula Coelha. V balení jsou čtyři olivové oleje – Romano, Ex Albis, Atilio a Organic.

Máte-li mezi svými blízkými někoho s malými dětmi, o kom víte, že ocení kvalitní olivový olej, zalovte v nabídce španělské značky Nobleza del Sur, kterou najdete v Andaluzii. Rodina vyrábí olivový olej už 12 generací. To je až neuvěřitelné, nemyslíte. Říkám si, že ti to asi už fakt musí umět.

Už podle obalu poznáte, že je tenhle extra panenský olivový olej určený pro děti. Hravý obal a uvnitř olej, který je přizpůsobený citlivým dětským chuťovým pohárkům. Má ovocné aroma a jemnou krémovou konzistenci. Přidávám ho do jídel nejen nejmenší Žof, ale oblíbili si ho taky puberťáci. Ti jsou ale v pohodě i s kterýmkoliv jiným olivovým olejem.

Nobleza del Sur má ale ještě jednu velkou pecku, která se perfektně hodí pro vánoční dárky. Naprosto nádhernou dárkovou krabici se dvěma olivovými oleji. I tyto dva olivové oleje jsem ochutnala a můžu je doporučit všem, kdo mají rádi ovocnější aroma.

V krásné kulaté krabici najdete dva oleje, každý o objemu 350 ml. Oba jsou z říjnové sklizně oliv, jeden z odrůdy arbequina a druhý centenarium. Oba dva můžete v eshopu zakoupit také zvlášť.

Další španělská farma,  Casas de Hualdo, nabízí pro změnu krásné dárkové balení olivových olejů, které můžete darovat i chlapovi. Opět jde o říjnovou sklizeň, kdy se získává ten nejkvalitnější a zdraví nejvíce prospěšný olej.

  • Arbequina – jemný olivový olej s ovocnou chutí ideální na ryby, drůbeží maso nebo zeleninu
  • Picual – výraznější olivový olej intenzivní chuti skvělý s pečeným masem, mastnými rybami, restovanou zeleninou
  • Cornicabra – silný a pikantní olivový olej perfektní s dušeným masem, těstovinami, rizoty, grilovanou zeleninou

Kompletní nabídku olivových olejů najdete na eshopu OLIVUM.CZ.

A protože spolupráce s tímto krásným obchodem je opravdu srdečná a já i Dáša bychom vám rády daly také nějaký dárek, můžete při nákupu uplatnit kod na slevu.

10% na celý sortiment

elly-vanoce

A ještě jeden PDF soubor, kde najdete kompletní, nejen vánoční nabídku Olivum.cz

Olivové VÁNOCE 2020