fbpx
Testování

Testujeme Panasonic Multicooker

Dostala jsem úžasnou hračku na otestování. Panasonic Multicooker. Nevěřila bych, jak si tohohle pomocníka na první pohled zamiluji.

multicooker


První co jsem po rozbalení vyzkoušela byla obyčejná rýže. Tedy, neobyčejná. Jasmínová. Jinou totiž jako přílohovou nedělám. Podle výrobce by to v Panasonic Multicooker měla být hračka. A taky byla.

Rýži jako přílohu, když ji chcete v Multicooker uvařit, můžete udělat dvěma způsoby. My třeba máme rádi rýži s cibulkou. Takže jsem na dno hrnce nalila trochu oleje a zapnula program Zapékání. Až byl olej rozehřátý, tak jsem na něj nasypala nakrájenou cibulku, kterou jsem nechala zesklovatět. Na cibulku jsem vsypala rýži, promíchala a nechala ještě chviličku opékat.

Po přidání vody (množství podle návodu na rýži – já dávám na jeden hrnek rýže jeden a půl hrnku vody) přepnete na program Rýže, promícháte, zavřete víko a už se nestaráte. Opravdu. Nemícháte, nehlídáte. Hrnec se sám vypne, až je rýže hotová. Prý za to můžou vnitřní senzory, které monitorují vnitřní teplotu a s ohledem na množství suroviny uvnitř přizpůsobují dobu vaření. Není to paráda?

Za krátkou dobu jsem mohla podávat rýži, uvařenou tak akorát, spolu s dokřupava ugrilovaným kuřetem.

DSC_8864

Můj druhý testovací pokus proběhl hned druhý den. Máme prázdniny a tak vymýšlím rychlá jídla, která milují obě moje děti. Třeba, přiznám se bez mučení, boloňské špagety po česku 🙂 . Mleté maso, rajský protlak a dělají se jim boule za ušima.

S Panasonic Multicooker, téměř bez práce. Začala jsem stejně jako u rýže. Program Zapékání, rozehřát trochu oleje a osmahnout dozlatova cibulku. Poté jsem přidala maso, koření, sůl, špetku cukru a nechala jsem maso opékat.

Po přidání rajského protlaku a trochy vody jsem přepnula na program Dušení a v klidu, se zaklapnutým víkem, jsem šla umývat okna. Multicooker vařil za mě, nepřipálil a jídlo bylo opravdu skvělé. Teď jsem jen uvařila špagety, které jsem vyklopila k masu, promíchala a mohli jsme obědvat.

DSC_8868

Co mám v plánu dál? Chci zkusit program Vaření v páře a upéct nějaký koláč. A taky zvěřinové ragú.

Více informací o Panasonic Multicooker najdete na stránkách Vaříme chytře, kde jsou i recepty a nápady na využívání hrnce.

Dobrou chuť přeje Elly.