fbpx
Testování

Testování náplastí URGO s magazínem Žena-in.cz

Všichni se shodneme na tom, že do každé domácnosti patří lékárnička. V té naší najdete prášky od bolesti, od teploty, na kašel, na alergii a hromadu náplastí a obvazů. Prášky většinou nestihneme ani spotřebovat před expirací, náplasti a obvazy stále dokupujeme 🙂 To je pořád dokola. Říznutí v kuchyni (nejčastější úraz u nás doma), seknutí sekyrkou, střihnutí nůžkami, odřené všechny možné části těla, puchýř na patě.

Proto jsem uvítala testování, které máme na magazínu Žena-in.cz. Praktická „taštička poslední záchrany“ od značky URGO. Přiznám se, že žádné zvláštní testování z mé strany nebylo potřeba. Produkty URGO používám už dlouho a jsem velice spokojená.

Ten záchranný kruh, který vidíte na fotce, je můj nejoblíbenější pomocník co se zranění týče. Samodržící obinadlo URGO S.O.S Cuts si u nás už užilo své chvíle slávy několikrát. Poprvé asi tehdy, když manžel sekal třísky do krbu. Měli jsme dvě nové, dost ostré sekyrky a při chvilce nepozornosti mu jedna z nich lehce, ale opravdu lehce, přejela přes prst. Rána, která vznikla, byla hluboká a dlouhá (nestihla jsem vyfotit, byla jsem ráda, že se nesložím 😀 ). Nebylo pochyb, že je to na šití. Ale cesta do nemocnice minimálně 15 minut a rána opravdu hodně krvácela.

Tehdy nám URGO S.O.S Cuts pomohlo poprvé. Jak funguje? Kolem rány ho dvakrát omotáte a jednoduše a snadno utrhnete. Zastaví vám krvácení u menších ran. U té naší samozřejmě nebyla šance zastavit krvácení doma. Ale alespoň nám pomohlo zvládnout cestu do nemocnice. Jen si dejte pozor, obinadlo URGO S.O.S Cuts musíte do 30 minut sundat. U menších poranění tato doba v pohodě stačí k úplnému zastavení krvácení. Poté stačí ránu dočistit dezinfekcí a přelepit běžnou náplastí.

Použijte třeba URGO Finger, pokud máte zranění na prstech.

Samozřejmostí je, že je náplast omyvatelná. Krabička obsahuje dva tvary náplasti, přizpůsobené právě tvaru prstů. Náplasti jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Náplast je pružná, nebrání tedy pohybu prstů. Navíc je prodyšná, umožňuje tedy pokožce dýchat.

Vrátím se zase do kuchyně (kam jinam 😀 ). Ať jste sebešikovnější kuchař nebo kuchařka, stane se, že se říznete. A neříkejte, že ne. I na tyto případy má URGO svou specialitu. Náplast na řezná poranění. V čem jsou tyto náplasti jiné?

Jde o hydrokoloidní náplasti, vyrobené z materiálu, který pomáhá tišit bolest a hojit poranění. Náplasti jsou jemné, pružné a nelepí se k ráně. Což je vlastnost, kterou také velice oceňuji. Drobnou řeznou ránu už jsem si s nimi vyzkoušela a můžu potvrdit, že fungují! Cukání v prstu, které je u říznutí běžné, chybělo a rána nebyla tak bolestivá.

Ránu vyčistěte dezinfekcí a počkejte, až přestane krvácet. Osušenou ránu zalepte hydrokoloidní náplastí a tu neodlepujte. Počkejte, až se odlepí sama. Tato speciální náplast reaguje s výpotkem z rány, vytvoří se vlhký gel a tím i ideální podmínky pro zhojení rány.

Posledního pomocníka ze speciální záchranné taštičky URGO jsem zatím nevyzkoušela. Říkám naštěstí a říkám ZATÍM. Už se u nás totiž rozjela grilovací a opékací sezóna a jsem si jistá, že příležitost bude.

URGO Burns fungují skvěle na popáleniny. A to je v létě (nejen v létě), prostě hned. Tu se špatně dotknete grilu nebo podobné zajímavé úrazy. Lipidokoloidní náplasti URGO Burns urychlují hojení a ulevují od bolesti. Na náplasti najdete mřížku, která je napuštěná hydrokoloidními částicemi a vazelínou. Speciální polštářek zase odvádí z rány vlhkost. Vznikají tak ideální podmínky pro to, aby se vám drobná popálenina rychleji zahojila.

Výhodou je, že se tahle náplast nepřilepí k ráně.

První náplast vyměňte po 24 hodinách a poté každou další za 48 hodin. Jak dlouho bude trvat než se popálenina zahojí? Zhruba 5 až 6 dní. Až se u nás tahle letní nehoda stane, vyzkouším na vlastní kůži (nebo manželovu 😀 ) a dopíšu vlastní zkušenost i sem.

Každopádně přeji dny bez úrazů. A kdyby přeci jen náhodou, pořiďte si tuhle záchrannou taštičku URGO. Otestováno nejen mnou, ale i dalšími blogerkami a čtenářkami našeho magazínu. Pro více hodnocení a recenzí mrkněte na magazín Žena-in.cz.

PS: V nabídce URGO jsem našla i gel na afty. Můj syn na ně začal trpět od té doby, co má rovnátka. Máte s tímto přípravkem někdo zkušenosti?