fbpx
Bydlíme,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Měníme předsíň. Proč? Protože fialová už nás nebaví.

Naše bydlení se za dobu patnácti let, co žijeme v rodinném domku, různě mění. Začala jsem tím, že každá místnost měla jinou barvu. Jídelna byla zelená, kuchyně s ložnicí rudá s černými šmouhami, předsíň sytě fialová, obývák oranžový 😀 Prostě divočina. Do toho nábytek co se kde sehnal, protože nebyly peníze.

Postupně jsme všechno zařizovali v novotě a někdy i ve starotě, protože mám ráda staré kusy nábytku, zkombinované s novými. Fialová předsíň už nás však byla dost dlouho. Pěkně doplněná levandulemi a nábytkem Leksvik z Ikea.

Tak trochu zmatek, chaos a tma. Chtělo to změnu, prosvětlit, oživit a rozveselit. No a ještě udělat místo na kočárek. Chtěla jsem tentokrát neutrální barvy, které doladím podle nálady doplňky, kytkami.

Barva stěn mi byla jasná hned od začátku. Bílá a šedá. Už dlouho jsem toužila po betonové stěrce, kterou jsem viděla u Zuzky z Iconioo.cz. Líbila se mi moc vzhledově a přiznám se, že mě zlákala také možnost udělat si ji svépomocí. Baví mě přetvářet si naše bydlení vlastníma rukama a tohle byla možnost. I když jsem aktuálně omezená břichem s Trepkou, chtěla jsem se na přeměně podílet. Alespoň trochu…

Většinu práce však odvedl můj nejšikovnější muž a nejšikovnější Zbyněk Smolka, kteří nanášeli první tři vrstvy. Ale ať nepřeskakuji.

Vybrala jsem si krásnou dekorační stěrku Novalith MODE od firmy, která sídlí v Paskově u Frýdku-Místku. Jmenuje se KABEFARBEN a v nabídce má kromě betonové stěrky spoustu dalších skvělých produktů. Na práci s dekorační stěrkou zaškolí i amatéry na workshopech, pořádaných ve firmě, poradí, pomůžou. A to vše velice ochotně. Myslím, že jde poznat, že tady svou práci dělají s nadšením a rádi.

Na webu KABEFARBEN najdete kontaktní formulář, můžete dojet i osobně nebo se poradit po telefonu. Připravte si svou představu, doladíte odstín a hlavně si změřte prostor, který budete chtít dekorační stěrkou zkrášlit. Odborníci v KABEFARBEN vám spočítají spotřebu a poradí co všechno budete potřebovat.

Předsíň jsme nejdříve vyklidili, ometli od pavučin 🙂 a rozprodali starý nábytek.

Zasádrovali jsme všechny díry, odmontovali zásuvky a vypínače, které jsem pečlivě umyla. A manžel se pustil do malování na bílo. Doporučuji mrknou se na nabídku interiérových barev KABEFARBEN. Při objednání dekorační stěrky a interiérové barvy, dostanete na barvu slevu 30%. A to je určitě super nabídka.

Fialová byla dost zarputilá a chtělo to dvě vrstvy bílé. Zeď, na které jsme naplánovali dekorační stěrku, jsme nechali nedotčenou, stěrka byla na cestě.

Dekorační stěrka – KROK 1

Papírovou páskou, tou nejsilnější co jsme koupili, jsme oblepili celou zeď, abychom si nezašpinili čerstvě vymalované bílé zdi. Po důkladném promíchání manžel za pomoci válečku nanesl penetrační nátěr. Pracoval opravdu důkladně, protože je důležité, aby byla plocha napenetrována úplně všude. Penetraci jsme nechali 24 hodin zaschnout.

Dekorační stěrka – KROK 2

Teď přišel na řadu náš nejšikovnější pomocník Zbyněk, který umí to co my ne. Pracovat se zednickými nástroji. Je milý, rychlý a velice precizní. Když se necítíme na jakékoliv zednické práce, voláme právě Zbyňka. První vrstva se nanáší nerezovým hladítkem a to už je pro nás nástroj, který neovládáme.

První, základní vrstva je hrubá a nanáší se Novalith MODE 1,00 mm, kterou vám dodají již probarvenou do příslušného odstínu.

Opět jsme nechali zhruba 24 hodin zaschnout.

Po aplikaci této vrstvy už byla zeď krásná, po fialové ani stopa.

Dekorační stěrka – KROK 3

Druhá vrstva dekorační betonové stěrky Novalith MODE se nanášela podobně jako ta první. Jemná pasta Novalith MODE 0,0 mm již vytváří strukturu, podle vašeho vkusu. Může být hladká, mírně pórovitá, můžete tvořit plastické hrubší povrchy. Právě teď už je všechno jen na vás.

Dekorační stěrka – KROK 5

Další den přišla konečně MOJE chvíle. Barva. Jak já jsem se těšila!!! Nanášení barvy je vyloženě snadné. Štětec – houba. Dva nástroje, které budete potřebovat. Vždycky jsem natřela štětcem, namočeným v barvě, kus zdi a následně ho rozmázla houbou. Ledabyle. Tak, aby někde byla zeď světlejší, jinde tmavší.

Zajímavého efektu dosáhnete i různým broušením mezi jednotlivými vrstvami barev. Prostě to chce pohrát si, pro dokonalý výsledek. Tohle byl opravdu úkol pro mě. Protože přesně tenhle druh práce mě moc baví. A šlo to i s velkým břichem 🙂

Dekorační stěrka – KROK 5

Nakonec jsem práci předala zase manželovi, který provedl finální úpravu. Válečkem nanesl průhlednou matnou lazurou, kterou celý povrch uzavřel.

Své jsme si užili s nábytkem. První pokus byly bílé botníky JYSK. Důrazně všechny varujeme, nekupovat. Jsou naprosto k ničemu. Pánské boty velikosti 43 a výše jsou do nich dlouhé, baleríny a dětské boty propadávají. Naprosto zbytečný výrobek… Na druhý pokus bylo vše v pořádku. Opět nezklamala IKEA a její botníky BISSA.

Z výsledku a přeměny jsem velice nadšená. Už máme zaparkovaný i kočárek pro Trepku. Jen nám ještě chybí zrcadlo a věšáky. Velký věšák na bundy a kabáty vyrábí náš Pepíno z kusu stromu s větvemi, který chce zabetonovat do stojanu. Už se těším na výsledek a určitě na něj přineseme návod.

Všechny informace a kontakty najdete na těchto webech

KABEFARBEN

Novalith MODE

Jsem vám k dispozici a co budu vědět, ráda poradím a odpovím. Na stránkách dodavatele vám spočítají spotřebu a cenu a poradí se vším potřebným.

Kdo má v plánu nákup dekorační stěrky, může využít slevu 30% na interiérové barvy.

A také mimořádnou slevu 10% pro čtenáře našeho blogu. Tento kód je BohyneKuchyne10 .

Za spolupráci děkuji firmě KABEFARBEN.