fbpx
Hlavní jídla,  Saláty

Čočkový salát

cockovysalat

Bohyně mají doma božské muže. O tom nemůže být ani zrníčko pochybností. Takže když bohyně lehne s chřipkou, připraví jí božský manžel výborný oběd!

Namočila jsem 300 g čočky, přes noc, do hrnce. Na polévku a „nějaký salát“. Jenže ráno jsem se probudila a bolel mě celý božský člověk. Dostihla mě nechutná chřipka. Ráno jsem ještě, nadopovaná Ibalginem, rozvařila čočkovou polévku (do které jsem použila jednu velkou naběračku namočené čočky) a padla do postele.

Ale protože mám dokonalého manžela, postaral se o mě i o zbytek čočky. Připravil výborný salát, po kterém se nám oběma dělaly boule za ušima. Děti se ho pochopitelně ani netknuly. Překvapení 🙂

Potřebujeme

  • asi 250 g čočky
  • 1 velkou mrkev
  • 1 červenou papriku
  • 1 jablko
  • 4 vejce
  • oblíbený salát – rukolu, polníček nebo jiný salát s drobnými listy
  • sůl a čerstvě mletý černý pepř

Postup

Čočku namočíme přes noc do vody. Ráno vodu z čočky slijeme, zalijeme čerstvou vodou a uvaříme doměkka. Trvá to asi 15 minut. Chvilku před úplným změknutí osolíme a ještě asi pět minut vaříme.
Vodu z čočky slijeme, čočku přelijeme přes cedník. Necháme úplně vychladnout. Mezitím si uvaříme vajíčka natvrdo a připravíme si zeleninu. Mrkev oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle. Papriku nakrájíme na kousky.
Mrkev i papriku vsypeme na suchou, teflonovou, rozpálenou pánev, kde chvíli mícháme, až obojí jen lehce změkne. Vajíčka nakrájíme na kousky, salát omyjeme, jablka nakrájíme na malé kostičky a všechno dohromady promícháme.

Podle chuti můžeme dokořenit čerstvě umletým pepřem a solí.
Kdo má raději saláty s majonézou, může si trošičku majonézy přidat, je to také velice dobré. Určitě neuškodí ani posypat sýrem.
Přeji vám všem dobrou chuť a děkuji svému manželovi za to, jak se o mě pořád stará ♥

Elly