fbpx
Dezerty,  Párty

Pestrobarevný dětský dort

Upeču vám co chcete, ale  zdobit krásné dorty fondánem nebo marcipánem moc neumím.

dortbarevny

Když se hodně snažím, tak nakonec něco vytvořím, ale určitě můj výkon nemá na šikovné holky z mého okolí, u kterých si nechám péct důležité a krásné dorty. Ale dort na dětskou párty, po kterém se jen zapraší, ten zvládnu.

Kvalita fotky tentokrát nic moc. Nedivte se. Na oslavě desátých narozenin se u nás sešla smečka asi sedmnácti dětí. Dort jsem rychle nakrájela a než jsem se otočila, tak byl z talířů vyjedený.
Těsto jsem připravila z dvojnásobné dávky výborného piškotu, který dělám podle receptu kamarádky Lidušky. Obarvila jsem ho šesti odstíny gelových barev Wilton. Barví opravdu výrazně, takže stačí jen maličko namočit do barvy špejli a tu namočit v těstě.

Na šest barevných vrstev potřebujeme

  • 8 vajec
  • 40 dkg moučkového cukru
  • 40 dkg hladké mouky
  • 2 prášky do pečiva
  • 2 dcl oleje
  • špetka soli

Vejce si rozdělíme na žloutky a bílky. Žloutky vyšleháme s cukrem a z bílků ušleháme tuhý sníh (přidáme špetičku soli).

Mouku smícháme s práškem do pečiva a prosijeme přes jemné síto do mísy. Přidáme sladké žloutky a opatrně vmícháme i sníh.

Těsto si rozdělíme do šesti menších misek a v každé misce obarvíme na požadovanou barvu. Barviva opravdu stačí trocha, já jsem některé vrstvy až přehnala, mohly být mnohem světlejší.

Postupně naléváme barvu po barvě do dortové formy, vymazané tukem a vysypané moukou. Já na vymazávání používám olej ve spreji a není už potom potřeba formu vysypávat.

Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C, asi 7 minut.

Čím dort promažeme a pomažeme, záleží na vkusu a chuti každého. Někdo má raději máslové krémy, já jsem použila vyšlehané mascarpone se zakysanou smetanou a trochou cukru. Krém už necháme čistě bílý, je to hezký kontrast s barevnými piškotovými vrstvami.

Dort promažeme krémem, pomažeme krémem a necháme v chladu nejlépe do druhého dne.

Krásnou oslavu přeje Alča.