Co se nikam nevešlo

Zapojte se do ankety. Jak nazýváte svoji vagínu?

amazing-women

Láska neprochází jen žaludkem a dnes jsme si pro vás připravili čistě ženské téma.

Krátký článek ve spolupráci s ženským magazínem Žena-in.cz, pro který píši do rubriky Vaření. A protože mě tohle téma zaujalo, chci vás do ankety přizvat taky.

Idelyn® Beliema, značka ženského intimního zdraví, vyzývá ženy, aby hlasovaly a tím pomohly zvolit to nejlepší označení pro vaginu. Slovo, které bude pozitivní, nebude znít hanlivě, ani příliš medicínsky, ale ani dětinsky.

Naučme se mluvit o vagině

Zatímco muži jakéhokoli věku umí o svých penisech mluvit poměrně otevřeně, slovo vagina je pro ženy stále tabu. Proto se značka Idelyn® Beliema rozhodla zahájit dialog na nelehké, ale o to důležitější téma. Cílem je porozumět frustraci a ostychu spojeným s ženskou intimitou, najít pozitivní a vhodné označení pro vaginu, a prolomit tak tabu, které se vytvořilo okolo ženské intimity.

Závisí na tom naše zdraví i život

Schopnost otevřeně hovořit o intimních partiích a tedy i o intimních problémech pozitivně přispívá i v situaci, kdy nastanou zdravotní těžkosti. Např. vaginální infekce potrápí alespoň jednou za život až dvě třetiny žen. Pro ženy je navíc velmi obtížné rozeznat, zda se jedná o kvasinkovou, či bakteriální infekci, které vzhledem k současnému životním stylu (návštěva bazénů, fitness center, nevhodné spodní prádlo, …) bohužel nejsou ničím neobvyklým. Nepsaným pravidlem je i to, že žena, která  se o své intimitě nebojí hovořit, se snadněji vyrovnává se svým tělem a dbá o své zdraví, s čímž souvisí i pravidelné návštěvy gynekologa, kde je schopna své případné problémy popsat. Nezapomínejme, že zdravá a vyrovnaná žena je také spokojená žena.

Pryč s tabu

Pomozte sejmout tabu, které doprovází ženskou intimitu, a podělte se s námi o výraz, kterým označujete svou vaginu a který může i řadě jiných žen pomoci odhodit stud a otevřeně hovořit o jejich zdraví i případných problémech.

Zúčastněte se ankety TADY.

https://youtu.be/j66IeQI5VPY