Protože jsem žena činu, tak jsem neváhala ani chviličku a noc v sudu jsem si domluvila se spolumajitelkou vinařství Romanou. Vyrazili jsme si na výlet s celou rodinou. Do jednoho sudu s dvojlůžkem rodiče a do sudu s oddělenými postelemi děti.

Vinařství najdete v jihomoravské obci Klentnice, přímo pod zříceninou hradu Sirotčí. Kousek od vesnice je nádrž Nové Mlýny, kterou vidíte i z vinice. Po probuzení v sudu se vám naskytne nádherný výhled na vycházející slunce na vodou. Znáte větší romantiku?

V okolí je spousta možností kam se vypravit na výlet. Pár kilometrů vzdálený Mikulov, pálavské kopce, Děvín nebo termální koupaliště v nedalekém rakouském Laa. A to jsem určitě nevyjmenovala všechno. I do nádherné Lednice je to odtud jen kousek. Jedna noc, kterou jsme v sudech strávili, určitě není dost a proto se chystáme na další návštěvu na podzim.

Kromě zajímavého ubytování jsme ochutnali vína, které tady, v malém rodinném vinařství, vyrábějí. Romana i Radim, oba majitelé, dávají přednost kvalitě vína před kvantitou. Proto opravdu pečlivě dbají nejen na výrobu vína, která probíhá těmi nejšetrnějšími moderními metodami, ale také na péči o vinohrady a výběr hroznů. Slabší hrozny musí z vinice pryč.

Radim říká: “Důležité je opravdu šetrné zpracování hroznů. Musí se jemně narušit a lisovat pneumatickým lisem, nenaruší se tak pecky”.

Víno zraje v dubových sudech i nerezových tancích. Při degustaci a návštěvě sklípku můžete obdivovat krásné podzemní prostory, které jsou vymazlené do posledního detailu.

I posezení venku je vyladěné a stylové. Všude kvetou a voní levandule.

Na webu vinařství si můžete vybrat různé druhy degustačních akcí. Kromě těch na objednávku a na klíč, pořádají majitelé také často akce, kde probíhá snoubení jídla a vína.

Podtrženo sečteno. Jeden sud pro dvě osoby vás na jednu noc bude stát 1350 Kč. V ceně máte košík s vínem a občerstvením, zapůjčení ručníků, baterky (ta je na vinici nutná) a naprosto úžasně nadýchané peřinky v sudu 🙂 Za tuto cenu dostanete krásný zážitek. Velice pohodlné spaní přímo na vinici, usínání za úplného ticha (jediné co se občas ozývá je různá zvěř) a probuzení do naprostého ráje.

Sudy jsou na vinici dva a jmenují se Pálava a Sauvignon. Ubytovat se můžete od března do poloviny listopadu. Koupelna s WC se nachází jen pár kroků od sudu. Komu se nezdá ubytování v sudu, může si za stejnou cenu vybrat také ubytování v chatce Tramín. I tu najdete přímo na vinici.

Další netradiční ubytování, které majitelé přidali k sudům a chatce, je bydlení v retro karavanu na vinici. Cena opět 1350 Kč pro dva na jednu noc. Kdo dává přednost něčemu tradičnějšímu, může se ubytovat ve vinařství, v apartmánu pro 6 až 8 osob. Toto ubytování vás vyjde 4000 Kč na noc při plné obsazenosti.

Jako bonus navíc vás čeká velice příjemná péče majitelů Romany a Radima, kteří umí nejen dobré víno vyrábět, ale také o něm krásně povídat.

K ubytování si u nich můžete objednat také snídani a degustaci. Obojí stojí zato!

My už máme naplánované další dva výlety na toto úžasné místo a jeho návštěvu doporučuji i vám.

Všechny kontakty a podrobnosti najdete na webu VINAŘSTVÍ POD HRADEM.

Náš tajný tip

Udělejte si piknik na hradě Sirotčí nad Klentnicí. Neskutečná romantika 🙂

Už léta nám skvěle slouží piknikový koš z Vinogalerie.cz . Mají obrovský výběr a také skvělá vína.

Krásný výlet přeje Elly.

Ubytování poskytlo Vinařství pod Hradem, piknikový koš Vinogalerie.cz. Děkujeme.